iş başvuru süreci - kariyer.net vb.siteler için

Misal kariyer.netten bir işe başvuru yaptıktan sonra o şirketi arıyor musunuz? ya da kendinizi belli etmek açısından yaptığınız bir şey var mı?
sizin başvuru süreciniz nasıl?

şimdiye kadar başvurularıma dönen olmadı, acaba eksik bir şey mi yapıyorum diye merak etmeye başladım.

(adam beğenmemiş çağırmamış gibi yorumları kenara bırakıp bu formalite kısmıyla yorum yapalım pls.)

kariyer.net dışındaki sitelere bakmanı tavsiye ederim. büyük iş ilanı siteleri işverenlerden para istediği için çoğu ilan diğer çok bilinmeyen sitelerde yayınlanıyor. bir ikincisi aramanı ya da baskı kurmanı tavsiye etmem. herkesin işi gücü var görüşmeler randevuya göre ayarlanır genelde.

  • hayal fazlasi  (12.08.14 22:31:42)
Hocam kariyer vs sistelerin olayı o zaten. Hani ilan veren şirketlerin gerçekten o elemanı aradığını sanmayın. Adam ilanı koyuyor 3 ay boyunca güncelliyor 3000 kişi başvuruyor kimseye geri dönüş yapmıyor. Büyük bir çoğunluğunun amacı havuz oluşturmak. Daha sonrası istediği anahtar kelimeleri girerek aradan çekiyor şansına. Zaten onların her cv ye bakması için yüklü bir meblağ ödemesi lazım, benim bildiğim kadarıyla kontör mantığı var. Belli bir kontöre belli bir sayıda cv ye bakabiliyor. O yüzden önyazı ve anahtar kelimeler çok önemli.

  • liriamer  (12.08.14 22:31:53)
En azından arayacakları yeterlilikte değilsiniz ya da öyle olduğunuzu gösteremiyorsunuz.

Bir ön yazı ya da cover letter ekleyin bence. Diğer başvurulardan ayrılmanızı sağlar.
  • godless frog  (12.08.14 22:32:07)
Ben şahsen ön yazı falan pek okumam. :) CV'ni güncellemeni tavsiye ederim.

  • hatali sifre  (12.08.14 23:05:49)
internetten başvuru yaptıktan sonra, ik birimine ayrica faks gönderebilirsiniz (Tabi gizli ilan değilse).
sonra da en azindan, arayip "cv göndermiştim, geldi mi?" diye sorabilirsiniz.

  • for the record  (13.08.14 08:37:15)
Cv tarihini güncel tutun,

  • €xpolerer  (13.08.14 10:06:44)