zengin proteinli yiyecekler

1.5 ay sonra yurt hayatım tekrar başlayacak. vg yaptığım için belirli protein miktarının altına düşmek istemiyorum. yurtta kantinde yiyebileceğimin en iyisini yedikten sonra ara öğünler ya da proteinli atıştırmalara sıra geldiğinde ne önerirsiniz. 1.öncelik çok hızlı servis edilebilir/yenebilir konuma gelen aparatif bir şey olması lazım.

Aklıma ton balığı geliyor. 80-100 liralık ton balığı alsam 1 ay götürür beni. Bunun gibi konserve tarzı ama protein oranı yüksek ne önerirsiniz?

not: yapılan soğuk sandviçlerle peynir bol bol tüketilecek zaten.

dipnot: yurt odasında olan tek şey buzdolabı ona göre öneri veriniz.

konserve barbunya pilaki.

  • halitkin  (12.08.14 02:17:53)
ton balığı konserve 100 gr'da 17 gr protein
barbunya pilaki konserve 100 gr'da 12 gr protein alternatif olabilir

  • freebird5406_2  (12.08.14 02:19:55)
tabiki yumurta. fakirin protein deposu. sinbo yumurta pişirme makinesi var onu kullan. çok rahat edersin.

  • mrthany  (12.08.14 02:21:30)
Kabak çekirdeği ve badem. Tuzsuz ve çiğ olanları daha sağlıklı tabii.

  • ontheroad  (12.08.14 02:24:36)
bu konserverleri toptan satış fiyatında almam mümkün mü 1-2 aylık toplu olarak alsam?

  • oddyseus  (12.08.14 02:32:06)
barbunya gaz yapar yau ton balığı da aşırı pahalı ikili dardanel 12-13 lira beş tane alsa ayda 10 tane yesen 60 lira sırf ton balığı. şu hale bak ağlicam.

  • mula  (12.08.14 02:39:33)
@mula hocam 3 lüsü 10 lira olanları da var iş görür.

  • oddyseus  (12.08.14 02:44:05)
somon da var ve yağsız o da yenir. jamon filan da var da düzenli çiğ et yemek iyi değil.

  • mula  (12.08.14 02:58:39)
mula, değişiklik yaparım hocam barbunya fasulye, tavuk, ton balığı yurt marka olanları gayet de ucuz ve lezizmiş

  • oddyseus  (12.08.14 03:12:10)
lor. ekmeksiz götür.

  • pazubant  (12.08.14 03:16:36)
Hem enerji vermesi, hem de protein barındırması sebebiyle fındık ve fıstık ezmesi. Mercimeği de öneririm, yemekhanede buldun mu kaçırma :)

  • sevgikusunkanadinda  (12.08.14 04:06:40)
lor kaşıklıyorsun çılgınlar gibi. yazıktır girme o kadar yağlıya.

  • aşksız prens  (12.08.14 05:30:52 ~ 05:31:20)
lor ulan lor. başka bir şey değil.

lor ye, yumurta ye. yağsız ve derisiz tavuk göğsünü haşla ye. ton balığını yağda yüzdürüyorlar. vg yapan adam yağ yer mi?

bim'de a101'de yarım kiloluk lorlar var, çok lezzetli. löpür löpür götür.
  • yirmisantim  (12.08.14 07:28:29)
Barbunyadaki protein kas gelişimi için pek bir işe yaramaz.

Ton balığı ve lor iyidir. Ya da 80-90 liraya protein tozu al çok daha uzun süre götürsün.
  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (12.08.14 08:21:18)
ton balığı tüketiminizin miktarına/sıklığına dikkat edin.
ağır metal birikmesi... araştırınız.

  • icemint  (12.08.14 08:24:30)
Ara öğün yapman gerekmiyor öncelikle. Protein alımını ana öğünlerle bitirebilirsin. Lor en iyi çözümlerden biri. Ton balığını da icemint'in dediği gibi abartma. Yumurta makinesi alıp odanda kullanabilirsin. Sarılarını atmazsan protein ihtiyacının büyük kısmını tamamlar.

  • arnold schwarzeneger  (12.08.14 08:58:32)
- hergun ton baligindan uzak dur. (bkz: mercury poisoning)
- hindi füme.
- vg yapan adam yağ yer.
- vejeteryan vg cileri araştır.
  • sage  (12.08.14 12:07:35)