bi ara bi asteroid mi ne gelecekti?

öyle bi geyik hatırlıyorum.

hatta çok yakın olacağı için dünyanın 2 uydusu varmış gibi gözükecek filan deniyordu. ay kadar parlak olacakmıştı filan.

çok mu yanlış hatırlamışım?

marduk?

  • hohoya  (11.08.14 18:00:52)
@hohoya yok marduk değil. bu sene olacaktı sanki ama... bilemedim.

  • i was me but now he s gone  (11.08.14 18:07:54)
yılın belli zamanları mars için dönen bir geyik var. ben kendimi bildim bileli mars yılın belli bir dönemi dünyaya çok yaklaşır insanlara 2 ay varmış gibi görünür falan.
bir de bu akşam meteor yağmuru var.

  • canseven  (11.08.14 18:16:36)
soruna cevap degil ama bak bugun ve yarin perseid meteor yagmusur varmis hatta google doodle yapmis bunun icin. aksam gokyuzune bakmakda fayda var belki goruruz

www.google.com.tr
  • exlibris  (11.08.14 18:20:44)
  • warrior princess  (11.08.14 18:27:54)
(bkz: cem uzan'a hapis şoku)

bu bahsettiğin haberden kaç kez okudum sayısını unuttum valla.
  • siradisi00  (11.08.14 19:48:59)
asteroid değil ama betelgeuse patlayıp süpernova'ya dönüştüğünde dolunay kadar aydınlık gözükecek diyorlar. fakat "bi ara" konusu biraz sıkıntılı, hemen yarın da olabilirmiş, 1 milyon yıl sonra da =)

  • kobuzchu kiz  (11.08.14 20:15:21)
@kobuzchu kiz galiba buydu ya bahsettiğim şey. evet.

  • i was me but now he s gone  (11.08.14 20:23:32)
Betelgeuse da vardı, bir de Dünya ile Ay'ın arasından bir tane asteroid geçecekti, o da kuyruklu yıldız gibi görünecekti şu hale bopp gibi, görmedik valla.

  • aychovsky  (11.08.14 20:26:24)
5-6 yıl kadar önce haberlerde çıkmıştı, 2021 yılında bilmem ne kadar büyüklükte (kıta ismi vermişti galiba o kadar büyük diye ya da o kadar bir alanı yok edebilir demişti tam hatırlamıyorum) bir gök taşı çarpacak ya da çok yakından teğet geçecek denmişti. Teğet geçmesi bile çok büyük bir etki yaratacakmış.

  • delirten  (12.08.14 03:35:51)