Duş jeli vs Sabun ?

Şahsen sabundan öte temizlik maddesi kullanmazdım.. Geçenlerde tamam itiraf ediyorum 45 dakika önce bu kadar övülmesine mütevellit nivea marka duş jelini kullanayım dedim ve tam bir hayal kırıklığı ile karşılaştım.. Neredeyse kutunun yarısını boşaltmama rağmen bu duş jeli denen meret doğru düzgün köpürmemişti bile.. Duşun yarısında tekrar sabuna döndüm.. Böyle midir bu duş jelleri genel olarak ? Birde örgü lif kullanıyorum ondan dolayı köpürmemiş olabilir mi ? eğer bütün duş jelleri bu şekilse bizim beyaz sabunumuzun suyu mu çıktı yahu

palmolive ve duru kullanıyorum, genelde az köpürüyorlar ve çabuk bitiyor. ama yine de vazgeçilemiyor :( onun kadar güzel kokan sabun bulsam sabun kullanırım.

  • clementine  (03.07.09 02:29:56)
sabunlarin cogu cildi kurutuyor o yuzden dus jeli tercih ediliyor. kopurenleri de var aslinda. ben hem dus jeli hem sabun kullaniyorum, sabunu iyisinden seciyorum ama.

  • ermanen  (03.07.09 02:39:57)
örgü lifle köpürmemesi doğal, süngerimsi şeyler var duş jeli onunla güzel oluyordu

  • cisegu  (03.07.09 02:46:29)
"ipek"in gelincik isimli kırmızı bir duj jeli var, kokusu muhteşem. 5-6 senedir kullanıyorum. tavsiye ederim...

  • jhan2  (03.07.09 02:50:24)
örgü lifiyle köpürmez zaten.onun özel bi lifi var.bi ara duru duş jeliyle birlikte veriliyordu.ucuz bişeydir.git al istersen.

  • rnks  (03.07.09 03:14:29)
Dove dus jeli derim baska bir sey demem.

  • msb  (03.07.09 03:23:44)
duş jeli boşa rep'lenen bi şeydir. milletin abartısı her olayda olduğu gibi. sabun gibisi asla olamaz. bi de bana yapış yapış geliyor duş jeli. genel olarak böyle. titiz adamın işi değil. temiz olmuyor. kokusuna kanmamak lâzım.

  • acikcasi dehsete kapildim  (03.07.09 04:33:27)
bir kere sabundan çok daha iyi köpüren birşey duş jeli. hem de azcık birşey yeterli oluyor yani bir aydan fazla dayanıyor bana bir duş jeli öyle söyleyim. bu durumda tek sorun örgü lif, onun yerine renkli renkli naylon malzemeden lifler var ince ince iplerden oluşan, onlardan alın farkı göreceksiniz.

  • prodeq  (03.07.09 09:03:59)
Sunger, ince plastik agdan yapilan o seyler veya orgu bezler ile sorunsuz kopurur dus jelleri. Hem de hizli kopurur. Kullandiginiz seye dokdukten sonra birazcik citileme hareketi yapin, yeter.

  • wpi  (03.07.09 09:12:09)
Ben de yıllardır dove sabun kullanırdım, sonra lif yerine doğal sünger kullanmaya başlayınca sabun yeterince köpürmemeye başladı, ben de o yüzden duş jeline geçtim. Yani normalde duş jelleri daha fazla köpürür. Hatta niveanın active3 ü deli gibi köpürmeli çünkü traş köpüğü niyetine bile kullanılabiliyor alet...

  • selimse  (03.07.09 09:56:47)
pofuduk banyo şeylerine bir oy da ben veriyorum. onlarda da sabun verimli olmuyor, yani kullanacağınız jel mi, sabun mu ona göre karar verin derim.

sabuna alışkın bünyede jel temizlik hissi vermiyor. jeller genelde nemlendiriciler falan içerdiği için sabunun ciltte yarattığı "gıcır gıcır oldum" hissiyatını yakalayamıyorsunuz. sanki iyi temizlenmemişsiniz gibi hissedebilirsiniz. ama cildi kuru olanlar için de faydalı tabi
  • mermaid  (03.07.09 10:26:55)
abi o resmini koydugun duş jeli bence muhteşem canavar gibi de köpürüyor parfümü de güzel. sana acaip bir ürün gelmiştir. + o duş jeli ile denedim traş olabiliyorsun, + ben şampuan yerine kullanıyorum. Başka duş jeli deniyceksen sana palmolive'in aromaterapi serisini + yeşil ve mavi olan steam bath ve deniz mineralleri serisini öneririm. Bir de dove un sade janjanlı olmayan beyaz bir modeli var o güzel

  • joepiscopo  (03.07.09 10:33:39)
www.debiltd.com

lif olarak bunlardan kullan. duş jeli süper bir icat :)
  • jamesjersey  (03.07.09 11:29:15)
hımm.. yorumlardan anladığım kadarıyla sorun zannedersem benim kullandığım örgü liften kaynaklanıyor..bir üstteki arkadaşın dediğini lifi alayım birde.. Bakalım köpürecek mi bu sefer

  • joehigashi  (03.07.09 12:45:33)
sabunlar ıslan, kuru, ıslan vıcık vıcık ol, ıslan elalemin saçları üstünde kalsın gibi iğrençliklere sahne olduğundan duş jeli candır

  • ilse  (03.07.09 13:40:23)
duş jeli köpürmez.

  • atmosphere  (03.07.09 15:03:34)