[]

miras hukuku

74 yaşında dul bir adam yeni şafaklara yelken açıyor yeniden evlenerek, yeni eşi miras olarak ne talep edebilir? evlendikten sonra elde edilen varlıkların yarısı mıdır?
 
Donuna kadar alır eğer anlaşırlarsa.


  • fuskiyenin oglu  (10.08.14 23:59:22) 
Adamın çocuğu varsa eşin, en az 1/4 saklı payı vardır. Yani kesinkes malvarlığının 1/4'ünü alacak. Bu oran ancak vasiyetle falan artar.

Son soruda bahsettiğin edinilmiş mal rejimi ama o boşanmada söz konusu oluyor. Mirasta olmuyor idi yamulmuyorsam. Biri teyit etse iyi olur
  • eleutheiros  (11.08.14 00:01:40) 
medeni hukuk kitabıma bakardım ama çok uzakta şu an. olay vasiyetnameye bakar.


  • hohoya  (11.08.14 00:04:44) 
evlendikten sonra değil öncesinin de dörtte birini alır en az.


  • neyehbe  (11.08.14 00:09:43) 
vasiyetname oluşturacak bir kimse değil kendisi.


  • arkadakiadam  (11.08.14 00:09:45) 
Çocuğu var mı?


  • eleutheiros  (11.08.14 00:10:25) 
evet çocuk var.


  • arkadakiadam  (11.08.14 00:11:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.