kedi tırmaladı

Arkadaşlar merhaba. Kafede otururken kedinin birini seveyim dedim tırmaladı aq, baya kanadı falan. Hafif de pisti kedi nabayım kuduz aşısı fln mı olayım ?

Hastaneye git.

  • ontheroad  (10.08.14 18:01:08)
kediyi de alabilirsen yanına beraber gidin hastaneye

  • fuzzy olmak istemistim  (10.08.14 18:01:50)
%99 bir şey olmaz. ama içine kuşku düştüyse git. devlet hastaneleri bedava yapıyordu sanırım.

  • sir gawain  (10.08.14 18:04:24 ~ 18:04:52)
@fuzzy olmak istemistim gidersem motorla gidicem kediyi almam zor.

  • monty python  (10.08.14 18:07:51)
yav her seferinde yazıyoruz. sokakta bilmediğiniz kedilerle elleşmeyin, hele ki kuduz korkunuz varsa :(

  • mea maxima culpa  (10.08.14 18:16:51)
tetanoz aşısı yaptırman gerekiyor. kuduz olayının gerçekleşme ihtimali binde bir ama risk almaya değmez..

  • bilmemkacincinick  (10.08.14 18:19:22)
hastaneye gideyim ben o zaman nolur nolmaz.

  • monty python  (10.08.14 18:22:39)
peki hemen olmam gerekiyor mu aşıyı akşam olsam olur mu ? :D

  • monty python  (10.08.14 18:26:41)
tetanozu bilemem ama kuduzda yaralanma beyine ne kadar yakınsa tehlike o kadar artıyor. çünkü mikrop sinir hücresi boyunca beyine ilerliyor. yani boynundan yaralananın şansı ayağından yaralanana göre daha düşük..

  • bilmemkacincinick  (10.08.14 18:29:44)
@bilmemkacincinick parmağımı tırmaladı.

  • monty python  (10.08.14 18:32:45)
son 5 yıl (yanlış hatırlıyor olabilirim. bunu bir doktora danış)içinde tetanoz aşısı olmadıysan hemen orada olabilirsin. kuduzu da olabiliyorsun (tam teşekküllü devlet hastaneleri yapabiliyor yanlızca diğer hastanelerde aşı yok). kuduz aşısında da söyledikleri günlerde tekrar aşı oluyorsun. üçüncü aşıdan sonra kedi hala yaşıyorsa aşıyı kesebilirsin. eğer kediyi göremediysen son ikisini de oluyorsun.
evet kuduz aşısı ol.

  • tururo  (10.08.14 18:48:15)