online check-in mantığı

ilk defa online check in yaptım (pegasus, yurtdışı uçuşu) ama anlamadığım şu, havalimanına gidince bagaj teslimi için yine o sıraya gireceğim, o zaman ne anlamı kalıyor bunun? sadece bagajı olmayanlar için mi avantajlı bu meret?

sanırım önemli bir detay atlıyorum dimi?

online check-in yaptıranlarının sırası ayrı oluyor, daha az sıra bekliyorsun dolayısıyla.

  • o degil dee  (09.08.14 21:48:04)
online check-in bagaj teslim gişeleri var. nispeten daha az sıra bekliyorsun. ama %100 avantajı kabin bagajından başka bagajı olmayanlar için tabii ki.

edit: yavaş kaldım.
  • streak  (09.08.14 21:49:04 ~ 21:49:33)
bagaji olanlar icin de avantaj.

gecen izmir-istanbul icin yaptim, normal sirada en az 30 kisi vardi. online sirasinda kimse yoktu. direkt valizi verdim ciktim.
  • she was my baby  (09.08.14 21:52:21)
büyük havalimanlarında online check-in sırası ayrı oluyor. Ancak dalaman gibi yerlerde eşek gibi sıra bekliyorsunuz.

  • yatagants  (09.08.14 22:03:46)
yanlış bilmiyorsam hava alanında önceden bulunmanız gereken süre de kısalıyor. Mesela yurtdışı uçuşunda uçuşa bir saatten az kaldıysa ve online check-in yapılmadıysa kontuar sizi reddedebiliyor ama online check-in yapıldıysa 45 dk'ya kadar mühlet var diye biliyorum.

  • mesgul ve huzursuz  (09.08.14 22:12:09)
uçaklarda genelde her zaman fazladan rezervasyon alırlar (aynı koltuğu satma denen hadise). Sonra geç kalmasanız bile uçağın dolması ile karşılaşabilirsiniz bir ihtimal. Online check-in bunu engeller, böylece biraz geç kalsanız da bir şey olmaz.

  • whoosie  (09.08.14 22:45:34)
Online check-in icin bagaj teslim yeri ayri, orada beklemezsin. Ayrica koltugunu da secmis olursun. Gecen hafta Roma'dan donerken internetten check-in yaparken baktim, koridor tarafi verince yaptim bende check-in'i.

  • delifaruk  (09.08.14 22:48:38)