10 sene önce bi bisküvi vardı cici bebe gibi ama kremalı

şimdi bir arkadaşla haylayf muhabbeti yaparken aklıma geldi. adını hatırlayamıyorum bir türlü. iki cici bebenin arasına krema sürülüp birleştirildiğini düşünün. ambalajı böyle hmmm sanırım altın rengi gibi bi şeydi. adında CAN olabilir ama emin değilim. canpare değil, sanmıyorum. eğer oysa bile, eskidir. bildiğimiz şu negro, tutku gibi olan canparelerden değil.

küçük bi ambalajı vardı böyle çikolata gibi. neydi hatırlayan var mı? ben çocukken babam sürekli bundan yerdi. hışırtıyı duyup sevinirdim "AHA YİYECEK ŞEKERLİ Bİ ŞEYLER VAR" diye ama onu görünce üzülürdüm, ben hiç sevmiyodum. ama bayılıyodu herif ya, mutfaktaki her dolapta 1-2 tane bundan olurdu.

artık satılmıyor sanırım, satılsa görürdüm. neydi bu? :(

e hani kimse mi hatırlamıyo, lafa gelince 90 nesli diye karı kız düşürmeyi biliyosunuz ama?? :(

  • pescador  (09.08.14 15:55:17 ~ 15:55:22)
  • icemint  (09.08.14 16:06:04)
Ülker rondo olabilir mi?

  • ontheroad  (09.08.14 16:08:04)
maalesef hiçbiri değil. o zaman her bakkalda bulunan meşhur bir üründü bu :/

  • pescador  (09.08.14 16:18:34)
kremalı denince kendimi bildim bileli bunu yerim;

www.ulker.com.tr

bende merak ettim şimdi..
  • synche  (09.08.14 16:21:51)
piknik?
ülker kremalı?
kokoşale
  • sadegazoz  (09.08.14 16:26:28)
Eti'yle Ülker'in kremalı bisküvileri geldi aklıma. Eti Kremalı, Ülker Kremalı adları da. :D

  • auroraaurora  (09.08.14 16:27:43)
kokoşale olabilir bence de.

  • icemint  (09.08.14 16:29:15)
@lola, ısmarlarım ama bu da değil. bana mı güvenmiyosunuz nedir, cici bebe diyorum hala düz şeyler söylüyosunuz. vallahi billahi cici bebe gibiydi ya. cici bebe'nin düz tarafına krema sürün. başka bir cici bebe'nin düz tarafıyla üstünü kapatın. yani iki cici bebe. şöyle düşünün,

|| krema.
<| cici bebe.
|> diğer cici bebe.

benim aradığım bisküvi, şu şekilde 4-6-8 küsür bisküviden oluşan bi paketteydi,

<||||>

saydıklarınızın hiçbiri değil. herif yurtdışından özel falan mı getirtiyodu napıyodu ya, çıkmış bütün bisküviler söylendi ama hiçbiri değil. ben çok net hatırlıyorum, ambalajını görsem anlarım yani :/
  • pescador  (09.08.14 16:30:45)
AHA! KOKOŞALE OLABİLİR! çok benziyor. ambalajı aynen böyleydi. ama içini görmem lazım. aradım bulamadım. içindeki bisküvinin neye benzediğini hatırlayan, gösterebilecek olan var mı? çok benziyor buna.

  • pescador  (09.08.14 16:32:00)
Kesinlikle kokoşale! Dışı bebe bisküvisi içi hindistancevizi kreması vardı. cici bebe gibi sert değildi ama

  • hakmut  (09.08.14 16:41:32)
  • compadrito  (10.08.14 05:13:37)