atıştırmalık

sınav dönemi sürekli bişeyler yiyesim geliyor. ağustos ağustos ne sınavı demeyin 10 günlük sınavlarım var.

bisküvi sevmem, cips mips ağır geliyor. meyve de asitli olduğundan stres ve kahve-kolayla birleşince midemi iyice kazındırıyor.

yemek seçmem. önerebileceğiniz yükte, kaloride ve zararda hafif atıştırmalıklarınız var mıdır acaba? hazırlaması 10 dakikayı geçmezse çok ikrama geçer. örn: ızgara mantar.

şimdiden teşekkürler efenim. gızları öptüm.

ara butonuna baktım efenim, en uygunu beyaz leblebi. ama önümde daha çok gün hatta yıl var. arşiv yapsam fena olmaz.

galeta? peynirle falan

  • damla cikolata  (08.08.14 21:46:17)
patlamış mısır. light olanı var, acayip güzel.

  • rock n roll  (08.08.14 21:46:37)
kuruyemiş ye. eğer kavrulmamış çiğ olarak fındık badem ceviz falan yersen diyete de uygun.

  • sta  (08.08.14 21:47:57)
+1 beyaz leblebi.

final haftalarımın kurtarıcısı
  • merkezefendi  (08.08.14 21:51:35)
akşamları kalorisi yüksek olan unlu malzemelerden uzak durmakta fayda var.
denediklerim içinde en iyisi moova light kaşar. protein tok tutar, yağsız olduğundan kilo alma sorunu da yaşamazsın. olmadı light yoğurda sarımsak ezip haşlanmış yumurta parçaları ekleyebilirsin. baharatla da lezzeti artar.

  • satafatli  (08.08.14 21:57:27)
İçecek olarak kakaolu muzlu süt güzel olur dokunmaz ama kalori filan anlamam yani kalorili dersen içme.

Ya düşünüyorum da aklıma gelen tüm atıştırmalıklar Zararlı ya.

Canın tatlı çekerse lokum ye dicem de onun da çikolatadan az kalır yanı yoktur.
  • eli  (08.08.14 22:01:11)
@satafatli önerilerin bana çok uygundu, çılbırı çok severim hatta iyi ara öğün olur ama yanlış anlaşılma olmuş. tok tutmasa daha iyi :) 1 saat geçmeden tekrar atıştırcam çünkü.

pek bi nazlıyım ben de :)
  • seksen9  (08.08.14 22:05:12)
@eli atıştırma diyince insanın aklına abur cubur geliyor di mi. o yüzden ızgara mantar örneğini verdim. hazırlaması kolay, yemesi kolay, yağlı değil, doyurucu değil.

  • seksen9  (08.08.14 22:07:17)
sen eylüle bir spor koy bence :)

acıkınca su içsen :)
  • EasyTiger  (08.08.14 22:09:22 ~ 22:13:55)
Eti form'un şeysileri çok hoş ya, limonlu yulaflı falan, mısır patlaklı. Depola derim bacım

  • mutlusismankedi2015  (08.08.14 22:09:55)
zaten tok olduğumdan paso su içiyorum @easytiger 10 dakkada bir tuvalete gidiyorum kalkmışken bi daha su içiyorum :)

kalorisi az olsun dediğim öyle 3-4 saat tok tutmasındı. şimdi galeta neyim yesem bi daha karnım acıkmaz. elim boş kalmasınlı canım sıkılmasınlı yiyecekler arıyorum.

@mutlusismankedi öyle püskevit neyim sevmiyom yav. hem onların mantığı da tok tutmak üzerine :) doymayacam ben yicem yicem tekrar yicem ama doymayacam. o yüzden yağsız, karbonhidratsız, protein ve lif ağırlıklı şeyler arıyorum.
  • seksen9  (08.08.14 22:20:22)
patlamış mısır+1
az yağlı, az tuzlu. atıştırmalık en güzeli.
glutenli ürünler, bisküvi vs. yememeye çalışın bence. şişkinlik hissi çalışırken belki rahatsız edebilir.
  • retronology  (08.08.14 22:22:57)
light tonbalıklarını tercih edebilirsin. protein ağırlıklıdır, tok tutmaz. lezzetli (bence), sağlıklı, porsiyon boyutu zaten kendiliğinden küçük. light olunca ayçiçek (ya da her neyin ise) yağına bulanmış da olmuyor hem.

  • inscrutable  (08.08.14 23:04:46)
eti form'un patlamış mısırı. yuvarlak olan.
nesfit ballı bademli (light sütle)
vanilyalı dondurma üstüne eti burçak kır 1-2 tane. minik parçalar olsun.
puding üstüne 2-3 doğranmış çilek.
kıtır kıtır havuç.
  • harekatamiri  (08.08.14 23:09:26)