asansörle iş bittikten sonra sıfıra yollanır

Sizce bu bir görgü kuralı mıdır, değil midir? Bence yapılması gereken bir görgü kuralıdır bu dedim, abartıyorsun dediler.

Gerek yok, kapısını kapatsalar yeter..

  • calzoncillos  (08.08.14 19:03:50)
Sadece düşünceli insanların yapabileceği iş. Görgü kuralı diyemeyiz bence.

Saygı duydum.
  • aguilas negras  (08.08.14 19:06:18)
çok abartıyorsunuz ya, bırak olduğu yerde kalsın. 15. kattaki adam da asansör kullanıyor.

  • fallthepieces  (08.08.14 19:06:21)
Degil bence

  • Idonthaveausername  (08.08.14 19:06:37)
torkmetre gibi sıfırlamayınca ayarımı bozuluyor yanş ne gerek var.

  • essoist  (08.08.14 19:08:04)
katılıyorum size. asansör zaten aslen yukarı çıkmak içindir bana göre.

  • icemint  (08.08.14 19:08:21)
orta katlardan yukarısına bırakılmasa iyi olur. diğer türlü çok bekleniyor.

çok ince ince bir düşünce bence. yapılmasa da olur, yapılırsa ama çok güzel olur.
  • dogyman  (08.08.14 19:08:33)
görgü kuralları, üzerinde durulacak kadar önemli olan bir mekansa asansör için asansör görevlisi bulundurmak vacip olur.

en.wikipedia.org
www.isvemeslekdanismani.net
  • trollmatik  (08.08.14 19:12:15)
ille 0'dan mı çağrılıyor bu asansör denen şey? görgü kuralı değildir, yapılması da ince düşüncenin i'sini içermez bence.

  • devilred  (08.08.14 19:12:30 ~ 19:14:08)
bence değil hatta bazı yüksek katlı binalarda akıntıya kürek çekmek çünkü belli bir süre kullanılmayan asansör otomatik olarak ayarlanmış olan orta kata çıkıyor.

  • kuzey li  (08.08.14 19:12:34)
bence saçma bi hareket sonuçta bizden sonra asansörü kullanacak kişinin nerden bineceğini bilemeyiz belki en üstten çağırılcak bu sefer o bekleyecek. şans işi olarak kalmalı

  • boyle pust gibin ibne gibin bisey  (08.08.14 19:14:39)
öyle bi görgü kuralı varsa ben görgüsüzün önde gideniymişim, yeni duydum

  • niye ama  (08.08.14 19:15:51)
n'alakası var?

  • japon askeri  (08.08.14 19:16:10)
Bizim asansör otomatik sıfıra iniyor zaten 1-2 dk sonra.

Görgü kuralı değil ama yapılması hoş olur

Bu asansöre genellikle sıfırdan mı binimizde kardeşim diyenler de baya komik.
  • acukali ekmek  (08.08.14 19:16:10)
Sıfır herkesin ortak kullandığı bir kat ama, o pencereden bakarsanız ben hala fikrimde sabitim.

Edit: ayrıca yapılması gereken bir hareket olmasaydı o bazı asansörler otomatik sıfıra inmezdi kanımca.
  • sevgili sen masada değil yatakta güzelsin  (08.08.14 19:18:23 ~ 19:20:38)
Elektrik faturası daha fazla gelir.

  • cetoxim  (08.08.14 19:19:33)
hayatımda duyduğum en saçma görgü kuralı...

kıçınızdan element uydurmayın amk.
bu arada asansörün bulunduğu kata göre binip binmemeye karar veririm genelde. yakınsa binerim, 0daysa kendim inerim...
  • siradisi00  (08.08.14 19:19:41)
cevaplardan da göreceğiniz gibi, "abartıyorsun" tepkisini almanız normal. insanların asansörü kendi katlarında tutma merakları oluyor. bunun da gayet normal bir davranış olduğunu sanıyorlar. :)
asansör "asıl olarak" yukarı çıkmak içindir. zeminden yukarı çıkmak içindir.

  • icemint  (08.08.14 19:19:50 ~ 19:20:29)
Değildir, ne alakası var yahu :/

  • mutlusismankedi2015  (08.08.14 19:28:47)
Belki sizden sonra 15.kattaki adam çağıracak, giriş kata inecek? Bence gereksiz ama asansörle sürekli yukarı çıkılır, aşağı inilmez kuralı varsa orası ayrı.

  • Tutkun  (08.08.14 19:48:09)
Bence gereksiz hatta potansiyel elektrik israfı.

  • buzdagi  (08.08.14 20:12:05 ~ 20:12:35)
Ilk defa duydum ve hayatimda duyduğum en saçma görgü kurali siralamasinda birinci siraya koydum. Hem asansor sifira nasil yollanir ki. Ulan su duyuruda daha ne sacmaliklar duyacağim :)

  • dafuq  (08.08.14 20:15:32)
boşa elektrik israfı yapmaya ne gerek var?

  • localhost  (08.08.14 20:17:35)
öyle bir gördü kuralından bihaberim ama asansör bulunduğu kattan ayrılmasın diye kapıyı saksı ile tuturanı var.( ben değilim tabbiki:) )

  • mrthany  (08.08.14 20:31:35)
ben yapıyordum, en azından arkamdan arkadaşların geleceğini bildiğim vakitlerde.

  • neseranni  (08.08.14 20:34:32)
Millet asansörün kapısını kapatsın, 10 dakika sonra binicem diye açık tutmadın yeter.

  • inheritance  (08.08.14 20:56:48)
neye görgü kuralı denir neye denilmez o tartışılabilir tabii de, yıllar yıllar önce şöyle demişim: eksisozluk.com

dediğim gibi, mantığı mantıksızlığı tartışılabilir elbette ama "öküzlükten evrilmek" benzeri anlamsız yakıştırmalara ne gerek var, anlayamadım.
  • iz  (09.08.14 08:37:24 ~ 08:38:01)
Ben şöyle yapıyorum. İnsanlar sabah işe güce gidiyor. O yüzden eğer gece geç gelmişsem (1'den sonra) gittiğim katta bırakıyorum; sabah zemin kattaki bir asansör çok can sıkıcı. Apartmanda iki asansör var. Akşamları ise iş çıkışı iki asansörün başında da kuyruk oluyor. O yüzden ben biri ile çıkarken diğerini aşağı çağırıyorum, böylelikle belki hız kazanır diye. Bindiğim de benim katta kalıyor ki apartmanın tam ortası. Bunları da her sabah ve akşam yapamıyorum, zaten çoğunlukla dolu oluyor asansör. Denk gelirsem ve aklıma gelirse.

Yine de bu bir görgü kuralı değil. Sabah ve akşamları işe gidiş ve geliş saatinde bir örüntü olması günün diğer saatlerini etkilemez. Hatta çok anlamlı da bulmadım. İnsanlar yukarıdan da çağırabilir asansörü, 0. kattan gelmesini beklemek işkence de olabilir.
  • aychovsky  (09.08.14 09:01:24 ~ 09:01:45)