Dünya kaynaklarının yokoluşu

Bunun hakkında doğru istatiki bilgilere nasıl ulaşabilirim. Mesela 100 yıl öncesine göre ormanlık alanlarımızın azalma miktarı. 100 yıl içerisinde yokolan ve yokolma tehlikesi içerisine giren canlı türü sayısı. Su kaynaklarının azalma miktarı, buzulların erime miktarı. Geriye kalan petrol ve doğal gaz rezervleri. Ozonun ne alemde olduğu. Bu tip bilgiler lazım. Çevreci bir site sayfa vardır belki bildiğiniz bunları böyle tek yazı da görselde toplamış falan?

Biliyorsanız siz de yardırabilirsinzi ayrı mesele :D

aklımda yer etmiş birini yazayım, 1 kg. kağıt üretilebilmesi için, geri dönüşümsüz 1 ton su harcanması gerekiyormuş.
www.idefix.com
çevreci denilen örgüt ya da kuruluş ya da her neyse hepsinden alacağımız veriler de güvenilir olmayacak çünkü birçoğunu yine bir şeylerin sermayedarları finanse ediyor. "çevrecilik" faaliyetlerini de o finansörlerin izin verdiği ölçüde ve de onların çıkarlarına zarar vermeyecek şekilde; aynı zamanda bir şeylerin arz-talep dengesini kurmak adına yapıyorlar.
  • dafaiss  (07.08.14 01:34:56)