kyk geri ödeme olayı

faizi hesaplanmamış yaklaşık 10000 tl borç var. bu kişinin yakın zamanda çalıştığı yerde sigortası başlayacak, doğal olarak ödemesi gerekecek. lakin bu borcu atıyorum en azından 1 sene gibi bir süre erteleme gibi bir imkan yok mudur? illa sigortasız mı olması gerek?

gardaş ülkede bi çakal sen misin diyen olabilir, ama şunu da sormadan edemeyeceğim.

bahsettiğim kişi fakülte mezunu. AÖF'ye kayıt olup öğrenci görünse ve sigortalı olsa yine aynı durum mu olur?

not: aile durumu kritik olduğu için soruyorum.

Bana zamanında şöyle bir mail gelmişti:

Sayın;

Kurumumuzdan " " kredi numarası ile almış olduğunuz " öğrenim " kredisi borcunuz

Ekim 2013 ayı itibariyle başlayacak olup, ödemelerinizi kimlik numaranızla kredi türünü belirterek

T.C. Ziraat Bankasının herhangi bir şubesine yapabilirsiniz. Durum değişikliğinizin olması halinde

borcunuz yeniden düzenlenecek ve kurum kayıtları esas alınacaktır.

351 sayılı Kurum Kuruluş Kanunun 17.Maddesine istinaden borç taksitlerinizi iki kere aksatmanız

durumunda 6183 sayılı kanuna göre tahsili için borcunuz Vergi Dairelerine bildirilecektir.

Borcunuzu ertelemek isterseniz,

eyurtkur.kyk.gov.tr <eyurtkur.kyk.gov.tr> adresinden gerekli bilgileri

alabilir , ve Ekim ayı son iş gününe kadar erteleme dilekçenizi Kurumumuza gönderebilirsiniz.

Borcunuzu www.kyk.gov.tr <www.kyk.gov.tr> adresinden

takip edebilirsiniz.

Kişilerin başvuru kaydı sırasında vermiş oldukları mail adreslerine gönderilen bu maildeki

siz değilseniz dikkate almayınız. Tanıdığınız kişiler ise onları haberdar ediniz.

Sorularınız ve bilgi edinme için ;

eyurtkur.kyk.gov.tr <eyurtkur.kyk.gov.tr> adresinde yer alan " Gerçek Kişiler İçin

Bilgi Edinme Başvuru Formu " nu doldurarak formun altındaki başvuru yollarından birini

kullanabilirsiniz. Tel : 444 1961

Sonra başvurdum, ertelendi. Yüksek lisansa kayıtlıydım o sırada.
  • ron dennis  (07.08.14 00:15:31)
1. işsizler eğer ertelemeye başvurursa işsizlikleri bittikten 2 yıl sonrasında borcu başlıyordu.
2. tekrar öğrenci olması borcun ertelenmesi için bir sebep olarak görülmemekte.

ayrıntılı bilgi için kyk'nın sitesine bakabilirsin.
  • siradisi00  (07.08.14 01:25:31)