çamaşır makinesi kokusu

çamaşır makinemin kötü koku yaydığından şüpheleniyorum. deterjanı da yumuşatıcıyı da bol koymama rağmen çamaşırlarımdan henüz asılıyken bile nemli kokusu geliyor, ki kurumuş haldeyken. buna benzer bir koku banyomdan da geliyor. böyle nemli çamaşır hafiften de küf gibi. o da makineden mi kaynaklanıyor acaba? öyleyse makinemi servis çağırmadan nasıl temizleyebilirim? en son çare servis çağıracağım.

Çamaşır makinesini her kullandıktan sonra kapağını içi kuruyana kadar açık tutuyor musun? Eğer tutmazsan içinde dediğin gibi kötü bir koku oluyor. Kapağı açık tutup içini havalandır bir süre. Birde makine temizleyiciler falan varya onlardan biriyle boşken makineyi çalıştır, kapağı da bir süre açık tutup makineyi havalandır.

  • Dr_Stat  (06.08.14 22:06:51)
@Dr_Stat hiç dikkat etmiyordum kapağına belki de açık tutmuyorumdur. bugün markette çamaşır makinesi temizleyici sordum, öyle bir şey yok dedi çalışan. bilmeden atıp tutmuş demek ki.

  • yardiranadamm  (06.08.14 22:12:47)
çamasırları makınaya koyunca ustlerıne 1 yemek kaşıgı kadar karbonat at çalıştır

  • lan  (06.08.14 22:22:05)
boşken 90 derecede çalıştır. kapağını, deterjan gözünü açık bırak içi kurusun

  • inheritance  (07.08.14 09:27:48)