Japon ahlakı hakkında ikilem

Merhaba arkadaşlar, bildiğimiz gibi japonlar ahlaklı insanlar. Fakat ABD'nin ürettiği kadar fazla porno film üretiyorlar, oynayanlarda parmağında yüzük olanlar bile var. Japonların ahlak anlayışı nasıldır, japonlar bu duruma nasıl bakıyor, yoksa japonlar bizim sandığımız kadar ahlaklı değil mi? Bilen biri var mı acaba?

neden sadece japonlar özelindesin ? diğer uzakdoğulu kardeşlerimiz de var.

  • EasyTiger  (06.08.14 19:29:43)
hitler alman ve tam bir cani
tüm almanlar cani mi demektir bu?
mantığın lens mi?
  • patr  (06.08.14 19:30:31)
japonlar ahlaklı insanlar mı dedin? japonlar fazlasıyla ahlaksız emin ol.

  • bana jacob diyolar  (06.08.14 19:35:09)
Kime göre, neye göre ahlak?

  • mutlusismankedi2015  (06.08.14 19:37:51)
Kendi ahlak anlayislari cercevesinde cok katilar diyelim. Cinsellik onlarda tabu degil demek ki.

  • ay nov kung fu  (06.08.14 19:41:39)
hatunların pek seks ile arası yokmuş erkekler kendilerini anime karakterlerine sanal bebeklere veriyomuş. ayrıca japon erkekleri çekingenmiş kız arkadaş pek edinemiyomuş. adamlar sevişemeyincede hırsını pornolardan çıkarıyolarmış.

www.dailymail.co.uk
  • klakie  (06.08.14 20:45:12)
Japonları onurlu ve gururlu insanlar olarak biliriz. Yani değişik pornoları, tuhaf fetişleri ve saçmalamaları olabilir ama ahlaksızlıkla bağdaştırmadım.
Bizde belki o kadar çok porno çekilmiyor ama çocuk tecavüzleri, aldatmalar, ne ararsan var. Bizi de belki muhafazakar bir millet olarak bilirler..

Ayrıca ahlak demek sadece cinsellik demek değildir, bildiğiniz gibi iş ahlakı denen bir şey de var. Ve japonlarda ondan çok var.
  • innerbliss  (06.08.14 21:57:45)
Ahlak anlayışı değişiyor toplumdan topluma. Japonların ahlak anlayışı bizimkine benzer aslında. Fakat modern Japonya'da aile ve kadın-erkek ilişkileri çok değişti. Yalnız yaşama yaygınlaştı. Porno/Hentai sektorüne ve en eski mesleğe ihtiyaç da fazla haliyle...

  • nf3  (07.08.14 15:50:58)
Cinsel ahlak üzerine japonları araştırmadım. Şunu biliyorum ki çalışma saatleri ve hükümet politikaları nedeniyle gençler ve orta yaşlı insanlar evlenmek ve flört üzerine 2 hatta 3 kez düşünüyor. Sevgili edinmeyi getirilerinden çok götürülerinden dolayı reddediyorlar. (Belgeselde izledim)

Bunun sonucunda cinsel anlamda farklı arayışlar ve anlayışlar oluşmuş olabilir. Ancak şunu kesinlikle biliyorum ki Japonlarla ticaret/iş yapabilirsiniz hemde gönül rahatlığıyla. Çok büyük çoğunluğunun iş ahlakı çok üst seviyede.

Sahte kadın poposu, sahte kucak, genelevler ancak sex için değil yanyana uyuyabilecek biri için, ya da gözlerine bakıp öylece yatabilmek için. Bunun gibi şeyleri icat eden milettir bu adamlar.
  • Nocturne  (07.08.14 16:41:24)
japonları ahlakla nasıl bağdaştırıyorsunuz amk, adamlar nazi deneylerini gölgede bırakacak deneyler, nazi katliamlarını gölgede bırakacak katliamlarla dolular. samurai dediğimiz ekip bile vahşet saçmak dışında bi sike derman olmayan bir ekip.

japon kültürü dediğimiz şeyde onur dışında hiçbir şey yoktur. o onur da görece.
  • kamera motor  (07.08.14 16:50:50)
Arkadaşlar meğerse efendi bildiğimiz japonlar o kadar da ahlaklı değilmiş. Ben bunu yeni öğrendim. İleride lazım olur diye şuraya koyuyorum: wowturkey.com

  • frodox  (13.10.14 11:50:19)