AT-11 belgesi için gerekli evraklar neler?

Bilmem kaç saattir ilgili bir SGK görevlisine ulaşmaya çalışıyorum ama başaramadım. İnternetteki bilgiler de çoğunlukla 2013 yılından. Yakın zamanda bu belgeyi alan var mı, neler istiyorlar? Teşekkürler.

Geçenlerde arayıp sormuştum ben.

Almanyadaki okulundan aldığın öğrenci belgesini annene/babana gönderiyorsun. O da kendi çalıştığı kuruma gidip çalışma belgesi alıyor ve bu ikisiyle birlikte herhangi bir SGK müdürlüğüne gidiyor.

Bana açıklanan ve notlarıma yazdığım şey tam olarak böyle.
  • letheavendangered  (06.08.14 15:05:46)
Ama bu sigortayı vize işlemlerinde istiyor Almanya (ya da ben öyle anladım). O zaman ne yapacağım?

  • rivulet  (06.08.14 15:07:11)
O noktada ben de takıldım ama onu da şöyle yapıyormuşuz, herhangi bir sigortda şirketinden normal seyahat sağlık sigortası yaptırıyorsun (min. 3 aylık diyorlar ama 1 aylık yaptırıp vize alan da olmuş) onunla vizeni alıp gidiyorsun. Gittiğin zaman AOK'ya gidip bana geçici sigorta belgesi verir misiniz okula kayıt için diyorsun (çünkü okula kayıtta da sigorta isteniyor) ve AOK'nın verdiği o geçici belgeyle - bu ücretsiz bu arada - okula kaydını yaptırıyorsun. Sonrası da işte öğrenci belgesi al-gönder şeklinde devam ediyor.

Dediğim gibi bana açıklanan bu ama ben dün kabul aldım, gelen emailde okula kaydımı oraya gitmeden, önce online birkaç işlemle ve sonra da bu işlemler sonucu elde ettiğim belgelerle posta yoluyla yapacağım yazıyor.
  • letheavendangered  (06.08.14 15:11:01)
Bu cevap süper oldu, ben de tam 3 aylık özel sigortayla vize alınabiliyor mu diye soracaktım (türkiye'de halihazırda özel sigortam vardı) çünkü 3 ayın sonunda devam etmesi için Tükiye'ye giriş yapmak gerekiyormuş. Ben dediğiniz gibi yapayım öyleyse, çok teşekkürler.

  • rivulet  (06.08.14 15:23:16)