duty free işi nasıl olacak?

italya'ya gideceğim nasip olursa. ama sorularım var.

1- buradan rakı götüreyim de adamlar orada içsin diyorum. oluyo mu öyle? pegasus sorun yaratıyor mu uçağa alırken?

2- bir de sigara işi var. buradakiler pahalıysa oradan da alırım. pahalı mı buradaki duty free'de sigaralar? peki italya için limit nedir? 2 kartona laf ederler mi?

başka şey varsa da söyleyin, "şöyle et, böyle et" diyin. hepinize selamlar.

Rakıyı da, sigarayı da free shop'tan al. İkisi de daha ucuz.
AB ülkelerine 1 karton sigara ile giriş yapabiliyorsun diye biliyorum.

İtalya'da sigara buradan ucuz değildir muhtemelen.
  • cakabo  (06.08.14 13:20:53)
burdaki duty free den al sigara için 2 karton limit olması lazım. orda cidden pahalıydı 2 ay oldu ben gideli ama 5 euro filandı sanırım. rakıyı da burdan al onun da limiti 2 şişe olması lazım. sorun cıkarmazlar. alırken kasada sorarsın zaten limitim nedir diye.

  • slalom  (06.08.14 13:21:48)
çok götüreceksen rakıyı buradan alıp valize koyabilirsin. yoksa duty free'den 1 litre sınırı var. sigara da değişiyor ama genelde avrupada sigara daha pahalı olduğu için duty free fiyatları da daha pahalı. 15 gün önce valencia havaalanında duty free'den camel alayım dedim avrupa birliği üye vatandaşlarına 120 diğer ülke vatandaşlarına 80€ fiyat çakmışlardı. bizim bakkalda bile daha ucuz lan.

  • keymark9  (06.08.14 13:26:41)
sigara burada daha ucuz.

  • bira sisesi kapagi  (06.08.14 13:58:38)
sigara limiti italya'ya kişi başı 2 karton. duty freedeki sigaralar italya'dan ucuz. rakıyı da alıp uçağa sokabilirsin, sıkıntı olmaz duty freeden aldığın için.

  • gizemlikovboydankacankertenkele  (06.08.14 17:11:28)