[]

!!! Sebepsiz Yere Kimlik Cilt No ve Aile Sıra No Değişmesi ???

Çok alakasız bir yerde tc limlik no ve cilt no ile giriş yaparken, cilt no'mun kabul edilmemesi ile fark ettiğim değişikliktir..

Daha sonra turkiye.gov.tr'den "kimlik bilgileri"me girip teyit edeyim dedim. Ekran ilk açıldığında gelen numaralar, şu an elimdeki kimlik ile örtüşüyordu. Ancak bir değişiklik mi oldu acaba diye bakmak için "bilgilerimi yenile"ye tıklayınca, cilt no ve aile sıra numaram değişti. Yani şu an benim, eşimin, eşimin babasının ve bilimum sülalenin bu bilgileri değişmiş (eşim de kendisininkini teyit etti, evet değişmiş) ve bizim haberimiz yok.

Neden böyle bir şey olur ki? Seçimler de yaklaşıyor ama bizim kimlikler geçersiz mi bu durumda?

 
e ne kadar saçma... ailedeki herkes kimliğini değiştirmek durumunda şimdi ama olan bitenden haberdar bile değiller.


  • vercingetorix  (05.08.14 21:26:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.