Amazon.com'dan Alışveriş

Merhaba,

www.amazon.com

bu ürünü almak istiyorum. ülkemizde fiyatları 350-400 tl arası. burada 99 $ yani 210 tl civarı. Free shipping diye bir olay mevcut, bedava kargo anlamına mı geliyor. Kısacası burdan nasıl alışveriş yapacağım? Taksit imkanı var mıdır? Birde cihaz gümrüğe takılır mı?

büyük ihtimalle gelmez bu. gelse bile bedava kargo olmaz. sepete ekleyip ödeme sayfasına gelmeye çalışın. this item can't be dispatched diye bir şey çıkar. çıkmıyorsa gelir ama gümrüğü bilemem.

taksit yurtdışında olmuyor ama bazı kartlar kampanya yapıp peşin işlemi taksite bölüyor ama ücreti oluyor.
  • inheritance  (05.08.14 16:35:45)
20 dolar yol parası istiyor, toplamda 120 dolar tutuyor istanbul için.

taksit işini ise kartınızın kampanyalar sayfasında görebilirsiniz, yapı kredinin 3 taksit kampanyası vardı galiba.

co.uk, 75 sterlin tutuyor, sanırım daha pahalı oluyor. Com iyidir.
  • atom karincanin torunu  (05.08.14 16:36:26 ~ 16:37:30)
türkiyeye gönderim yapıyor. amerika içi kargo free türkiyeye kargo ile ürün toplamı 332 lira. bu da demek oluyor ki ürünün yüksek ihtimalle gümrüğe girecek ortalama %20 de orada üstüne ekleme yapılabilir

  • try again fail again fail better  (05.08.14 16:36:29 ~ 16:37:24)
@try again fail again fail better
amazonun yazdığı kadarıyla gümrüğe takılmaması lazım, daha doğrusu amazon artık hesaplıyor gümrük işini falan ve sizi o işlerle alakadar etmiyor, yani daha alırken ödüyorsunuz.

  • atom karincanin torunu  (05.08.14 16:38:49)
@atom
geçenlerde bi bot aldım amazondan, takıldı gümrüğe hala alamadım gidip uzak diye
(geçen dediğim kış işte)
  • try again fail again fail better  (05.08.14 16:51:11)
amazon'dan yakın zamanda ps4'tü, oyundu, dualshock 4'tü derken artık uzmanlaştım. ürün türkiye'ye gönderiliyor. 100 dolar altındaki ürünler için gümrük vergisi ödemiyorsunuz. yani gümrüğe takılmaz. yalnız 15 veya 25 dolar da kargo parası ödemeniz gerekiyor. eğer elime hızlıca ulaşsın derseniz (2-3 gün) 25 dolar, acelem yok, 2 haftaya kadar beklerim derseniz de 15 dolarlık kargoyu seçersiniz. taksit imkanı maalesef amazon aracılığıyla yok, bankanız ile görüşüp ekstra komisyon ödeyerek taksit yaptırabilirsiniz.

  • kivanc1  (05.08.14 16:54:04)
@try again fail again fail better

şimdi emin olamadım ama sözlükteki (bkz: amazon.com'dan playstation 4 satın almak) başlığından sonra benim de tanıdığım olan bir kaç kişinin yaptığı alışverişler takılmamıştı. ama arkadaş araştırsın o zaman, emin olsun.
  • atom karincanin torunu  (05.08.14 16:57:17)
gümrük sınırı 75 euro sanırsam kurlara bakıp hesaplamanız lazım

  • paltar yuyan masin  (05.08.14 19:01:12)