rusya hakkında

günlük alışveriş piyasası nasıl? mesela kola, su, ekmek, süt ve benzeri günlük temel ihtiyaçlar türkiye'ye göre ucuz mu pahalı mı?

süpermarketler türkiyeyle yakın, bazı şeyler ucuz bile denebilir.

ama büfeler daha pahalı, restoranlar da öyle.

edit: kola 1-1.5 lira, ekmek 1lira, süt 2 lira, marlboro 4.5 lira, efes 2.5 lira... daha özel bilmek istediğin şey varsa bildiklerimi yazabilirim, ya da araştırabilirim.
  • yilki ati  (05.08.14 11:23:34 ~ 11:26:18)
  • cliquot  (05.08.14 11:36:53)
su pahalı.
sebze ucuz.
yoğurt yok. (bulunur aranırsa tabii)
kefir ucuz.
ekmek de ucuz olmalı.
  • icemint  (05.08.14 12:00:29)
pek çok ürün denememe rağmen peynirde istediğim lezzeti bir türlü bulamadım. 70 ruble civarında 300-350 gramı. süt 40 ruble civarında daha ucuzları da var ama lezzet olarak iyi değil. makarna 8-10 rubleye de var ama ben 105 ruble olanını tercih ediyorum. onun tadı daha hoş. ekmek 41 rublelik alıyorum ama 17 rubleye de var daha pahalı da. su da 40 rubleye 5 litre alıyorum. dışarıda yarım litresi 70-100 rubleye satılıyor. patates mevsimine göre 12 ruble ile 35 ruble arasında fiyat değişimi ile bulunuyor. özellikle dışı kırmızı içi sarı olanları çok beğeniyorum. domates gibi soğuk sevmeyen sebzeler pahalı çünkü dışarıdan geliyor. 30-100 ruble arasında değişiyor. 16 ruble 1 lira'dan hesaplayıver :)

  • kallesnikof  (05.08.14 12:23:06)
@kallesnikof, peynirde şu italyan veya yunan markası küp küp kesilmiş olanı cidden çok lezzetli. denemediysen denemeni öneririm.

  • yilki ati  (05.08.14 15:30:45)
@yilki ati mavi bir kutu ve içinde de selenin içerisinde olanı diyorsun değil mi? ismini aklıma getiremedim bir türlü. zaten ben de onu alıyorum. :)

  • kallesnikof  (06.08.14 01:21:39)