nasıl ekonomik kiralı ev bulurum?

iş yerim şuan mecidiyeköyde ama kağıthane ya da bomontiye taşınacak bizim grup. daha tam belli değil.
bulunduğum yerden çıkmak istiyorum ama eve de ayırabileceğim öyle iyi bir bütçem yok, kaldı ki ailesel destek mevzu bahis değil.

beşiktaş, kabataş, şişli, tünel belki aklıma gelen yerler. tek başıma gece eve dönerken (işte 12 falan öyle çok da gece değil) ödüm elime gelmeden bir yerlerde yaşamak istesem, nasıl ev bulabilirim? metroya yakın olsa, evin orda da otobüs durağı çok uzak olmasa daha ne isterim..
netteki emlak sitelerinde bu kriterlerde olup bir de duvarla örülü pencereleri olmayan evler 1000tlden başlıyor ve bunlar stüdyo falan.
daha kirası 500-600e ev yok mu hiç? nasıl bulabilirim sizce bir yolu bir sırrı var mıdır? emlakçı mı dolaşmalıyım?

500-600 zor ya. Hatta imkansız. Yokuşlarına katlanırım derseniz Fulya'da 1000'in altında bulmanız mümkün olabilir. Başkasıyla kalmayı düşünmez misiniz?

  • auroraaurora  (05.08.14 02:36:29)
gülbağ'da 700 -800e bulunur.500 600'e beylikdüzü gibi uzak yerlerde bulunur anca :(

  • lampetia  (05.08.14 02:48:47)
var öyle bir düşüncem, hatta bir iş arkadaşımla üstün körü açtık muhabbetini konuştuk falan da.. artık öğrenci değilim, boş eve çıkmanın depozitosu fatura açtırması en önemlisi de eşyası var. tek başıma olsam tek oda, belki bir apart bulurum ayarlarım diyordum. iki kişi olunca 2+1 falan gerekir şimdi ya.. of ne bileyim..

  • shubulubapshubaptishaluva  (05.08.14 03:18:29)
Tek oda veya stüdyo bütçenize göre zor bulursunuz. 2 kişi olursanız depozitoyu, emlakçı komisyonunu, eşya masraflarının bir kısmını paylaşırsınız. Eşyalı evler de oluyor. Beyaz eşyası olsa yeter size. Diğerlerini de ikinci elden ayarlarsınız. Ev arkadaşı arayanların ilanlarına da bakın isterseniz. Kurulu düzene gitmek daha kolay herhalde.

  • auroraaurora  (05.08.14 03:43:28)