kitap çıkartmak

oldu da kitap çıkartmak istedik, prosedür nasıl işliyor?

önce kitabı yazıyorsun, sonra yayınevlerine gidiyorsun bu da benim kitabım hüsnü diyorsun, okuyorlar, beğenirlerse basıyorlar.

  • baldur  (03.08.14 21:07:54)
ama bildiğim kadarıyla satıştan az bir yüzde veriyorlar sana.

  • innerbliss  (03.08.14 21:10:16)
bilgisayarda varsa yazdığın kitabın dosyası, mail olarak atarsın yayınevlerine. sonra biraz sabredersin tabii, değerlendirme süreci bazılarında 2 ay, bazılarında 6 ayı buluyormuş. beğenirlerse iletişime geçerler zaten.

ha, istanbul'dan buna gerek yok tabii, çalarsın kapılarını, bizzat kendin verirsin.
  • bir fincan kahve ile film izlemek  (03.08.14 21:16:56)
Yayın için örneğin 2000 TL senden alıyorlar ve 2000 tane basıyorlar. 500 tanesini sana verip kalanını satışa çıkarıyorlar.
(Rakamlar yaklaşık değerler, tam emin değilim)

  • aychovsky  (03.08.14 21:22:17)
Parayı verdikten sonra sorgusuz sualsiz basan yayınevleri de var.
Metni gönderiyorsun sayfa sayısına falan bakıp fiyat veriyorlar baskı sayısına göre atıyorum 2000 lira. Ve 1000 tane bastırıyorsun.
Sen yarısını yatıyorsun, o ara düzeltiden falam geçiyor işte isbn bandrol alımı gibi işlemler. Kitap matbaaya giderken de kalanını yatırıyorsun kitap çıkıyor.

Sonra 6 ay gibi bir süre sonra sana satılanlara göre prim veriyorlar, parayı geri veriyorlar gibi.

Yalnız bu rakamlar, süreler değişebilir yayınevlerine göre.
  • mutlusismankedi2015  (03.08.14 21:33:50)
para ile basan yayınevleri var ama 2000 liraya olmaz o iş.

  • mea maxima culpa  (03.08.14 21:43:07)
bu arada 10 tane 50 tane falan bastıramazsın. çünkü her kitap için ayrı kalıp çıkarılıyor, kimse de 10 tane kitap için yapmaz o işi.

  • ack3000  (03.08.14 21:49:14)
ohoo sene olmuş 2014, digital baskıya geçilmiş; kalıp mı kalmış? parayı veren düdüğü çalar, isteyen 1.5 tane bile bastırır. heves eden amazondan bile kitap çıkartır. buyrun:
www.amazon.com

  • commodore internete baglanaydi iyiydi  (04.08.14 01:25:01)