Sandığa gitmeyen Tayyip'ten şikayetçi olmasın!

Doğru mu bu görüş?

doğru

  • king lizard  (03.08.14 19:54:55)
Elbette. Tabi sandığa gitmekten de ziyade akılla mantıkla gitmek var bi de.

  • pandispanya  (03.08.14 19:56:14)
"Amaaan bir oyla mı değişecek sanki?"

diye bir görüş de mevcut tabi...
  • erdinc  (03.08.14 19:58:38)
bu olay sadece 'tayyip' için geçerli değil. sandığa gitmeyen insan iktidarı eleştirmemeli. her alanda.

ben böyleyim mesela. oy da vermiyorum, iktidarı -hatta siyasi erki de- da eleştirmiyorum.
  • papillon7  (03.08.14 20:05:24)
(bkz: #44666495)

  • she was my baby  (03.08.14 20:06:46)
tabii ki sandığa gitmek görevidir ama yine de kimsenin kimseye "sen oy kullanmadın, sus" deme hakkı yok. Eleştirilecek bi şey varsa eleştirilir, koşul koyamazsınız.

  • mezzosprite  (03.08.14 20:11:55)
ad hominem'in kitabi tanimi.

  • f_d  (03.08.14 20:12:49)
Özel bir durumu olmayıp gitmeyenler için kesinlikle doğru söylem, gidersin sandığa boş oyunu atar çıkarsın en azından boşta olsa oyunu kullanmış olursun, ama öylezevkinden gitmeyenler mümkünse vır vır edeveklerine gitsinler güneşlenmeye devam etsinler.

  • atom karincanin torunu  (03.08.14 20:17:10)
kaldı ki tayyipe oy veren biri de tayyipi eleştirebilir yani, insanlar değişebilir. Ya da bi açıdan doğru bulup bi açıdan yanlış da bulabilir. Takım tutar gibi parti tutmamak deniyor buna.

  • mezzosprite  (03.08.14 20:18:06)
değil. niye doğru olsun ki? ya adam komple siyasete karşıysa ve sandığa gitmiyorsa, bununla birlikte iktidarın politikalarından etkileniyorsa? şikayet edebilmek için illa sandığa gitmek gerekiyorsa 18 yaş altındakilerin şikayet hakkı yok o zaman. ya da türkiyede yaşayıpta türk vatandaşı olmayanlar da şikayet etmesin. aynı şekilde kadına seçme seçilme hakkı verilmeyen ülkelerde kadınların da şikayet hakkı yok bu düşünceye göre.

oy kullanmıyorum, çünkü çoğu dünya ülkesindeki halkı yönlendirerek oy kapma çabasını samimi bulmuyorum. iktidar halka hizmet değil, ideolojiyi zorla kabul ettirmek için başa geliyor. hemen hemen her yerde bu böyle.

şimdi çıkıpta kimse "sen sandığa gitmedin, o yüzden soma işçilerine üzülemezsin, özel yaşama müdahaleyi şikayet edemezsin, yüksek vergileri paşa paşa ödeyeceksin" diyemez.
  • lesmiserables  (03.08.14 20:18:43)
doğru.

  • prodeq  (03.08.14 20:20:05)
Doğru

  • diss0640  (03.08.14 20:44:27)
@lesmiserables ve de+1.
Oy kullanmayınca bir siyasi görüş bildiremem mi!
Vatandaş olarak sorgulama hakkım yok mu!

Oy kullanmıyorum son 5 seçimdir.
  • gece lampulu  (03.08.14 20:49:17)
Doğru.

  • aychovsky  (03.08.14 21:03:49)
sandığa gidecez gitmesine de tayyip ilk tur alacak.

  • canseven  (03.08.14 21:15:05)
doğru.
"hiç bi adayı beğenmedim, oy kullanmayacağım, hıh!" tavrı çok saçma.
sen oy kullan ya da kullanma o 3 adaydan biri seçilecek ve içlerinden biri kötülükte açık ara önde gidiyor. seçim sonuçları hesaplanırken oy vermeyenlerin hiç bir etkisi yok. isterse 10 kişi oy vermiş olsun sonuç o 10 kişi üzerinden hesaplanacak.
şikayet edeni dövecek değil kimse ama "değiştirmek için ne yaptın da şimdi mızmızlanıyorsun?" derler adama..
  • treize  (03.08.14 21:21:22)
Treize +1

  • mutlusismankedi2015  (03.08.14 21:36:35)
şaka mısınız lan. o zaman ben diyelim ki erdoğan'a oy verdim son seçimlerde ama memnun kalmadım ona oy verdim diye eleştiremez, şikayetçi olamaz mıyım ? oy kullanmayan adam ne zararlı ne zararsızdır o zaman onun bir şeylerden şikayetçi olma hakkı erdoğan'a oy verenlerden fazla mıdır ? mantığınıza sokayım, şikayetçi olma hakkı gibi saçma bir tamlama kurdurttunuz bana. isteyen istediğinden şikayetçi olur isterse oy pusulasına kıçını silip atsın ister uyandığında aa seçim mi vardı bugün diyecek kadar bi haber olsun dünyadan.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (03.08.14 21:44:56)
Neyin neden olduğunu göremeden boykotçulara kızmak kolay. Bence de sandığa gidilmeli ancak chp'nin kalkıp mhp ile her geçen gün daha fazla saçmalamaktan çekinmeyen Ekmeleddin'i aday göstermesi mağlubiyetin habercisi oldu. Bence asıl bu iki partinin fazla şikayet etmemesi gerekiyor. Bu iki partinin her aptalca icraatinden sonra bize oy ver bak gitmez yoksa bu adam saçmalığından tıkanmışız zaten, boykotçulara laf etmek bizim haddimize değil. Kitlesel bir boykot (sandık boykotu değil) girişiminde bile bulunamayan zamanın sözde direnişçileri olarak kendimizi fazla bir bok sanıyoruz.

  • philus  (03.08.14 22:00:16 ~ 04.08.14 00:34:03)