Kablosuz modem bağlantı sorunu

Direk konuya giriyorum. Geçenlerde quake diye kablosuz bir modem aldım. taktım bilgisayara dvd'sinden ayarlarını yaptım. herhangi bir program yüklemedi. sadece dvd'yi taktıktan sonra şu vpi vpo, ttnet şifren felan o kısımları doldurdum. tamam hacı dedi internet bağlantım geldi. ethernet kablosunu çıkarttım kablosuz bağlanayım diye. bağlandım. sorun işte tam burada. 2-3 dakika sonra çat diye bağlantı gidiyor ve rahat 5 dakika gelmiyor. yani kablosuz ağ listesinde bi benim modem yok anasını satayım. etherneti takınca net var ama kablosuz bağlanamıyorum. görünmüyor modemim listede. bilgisayarının wireless modeminde sorun var demeyin. eğer öyle olsaydı diğer komşuların modemlerinş göstermezdi herhalde değil mi ? bi yardımcı olun dostlar.

modemimin marka ve modeli farklı olmasına rağmen tıpatıp aynı şeyi ben de 2-3 hafta boyunca yaşadım. modemde de laptopta da sorun olmadığından emindim ve sabırla bekledim ve geçti. türk telekom'dan dolayı olabilir mi diyeceğim ama saçma olacak, bu sebeple demiyorum. çözüm olarak ise ben şahsen modemi restart etmiştim, fabrika ayarlarına geri dönmüştüm ve sabırla beklemiştim. bu arada bu sorun bende WEP şifreleme açıkken oluyordu ama hiçbir şifre koymamışken olmuyordu. sizde de öyle mi?

  • nesilsiz  (01.07.09 10:07:30 ~ 10:08:00)
galiba ben de şifreleme kısmında sıçtım. wpa wep derken karıştı. kılavuzda bununla ilgili pek bişi yok. ben de şifreleme konusunda pek bişi bilemdiğim için saçmalamış olabilirm. fabrika ayarlarına dönüp tekrar düzgünce yapmayı deneyeceğim artık.

  • artikbenimdebirvolvomvar  (01.07.09 12:29:50)