Nerede Master Yapabilirim

İşletme Master i yapmak istiyorum,bu bu konudaki belki 4. mesajım ama hala açıklayıcı bir cevap veren çıkmadı,çevremdede bu konuda bana yardımcı olabilecek kimse yok
1.Çevre Mühendisliği mezunuyum
2. 8/10 derecesinde ingilizce bilgisine sahibim ancak yabancı dil sınavına girmişliğim yok henüz
3. 2,5 ortalamam ,71 EA Ales puanım var

Birde istediğim şeylere gelince:
1. öğretim önceliğim
MBA türkçe master yapmak istiyorum
Ortamında sosyal ilişkilerimi kuvvetlendirmek niyetindeyim( ortamdan kastım biraz karışık ,tek düze 30+ yaş insanlarla ders dinlemek bence bir üniversite ortamı değil)
Devlet olmazsa özel düşünüyorum ama çok fazla var hangisi tercih etmeliyim

MBA iş tecrübesi olmayan insanlar için önerilmediği için 30+ yaş insanlarla ders dinlemek aslında olabilecek en uygun MBA ortamıdır. Yurtdışından bir üniversite temsilcisiyle sohbet ederken o da aynısını demişti ki MBA belli bir tecrübeye sahip bireylerin yönetim konusunda birbirlerine tecrübelerini de aktarmak vasıtasıyla bilgilendirilmesidir. Size genelde genç insanların gittiği bir MBA programı önerilir belki ama olması gereken bu olmaz.

  • prodeq  (01.07.09 08:23:59)
Spesifik olarak bir program önermeyeceğim fakat:

- İngilizce bir bölümde master yapmanı,

- Lisansın bittiğini ve o eski eğlenceli ortamları yakalamanın kolay olmadığı gerçeğini aklında tutmanı,

- Başlangıçta çok tatmin edici olmadığının bilincinde olarak yönelmek istediğin alanla ilgili bir iş ile birlikte master programını yürütmeni,

- Mümkünse (ALES biraz düşük olabilir gerçi) bilinen ve kabul gören bir (reputable) üniversite seçmeni,

- İşletme ile mühendisliğin pek alakalı işler olmadığını ve işletme(genel anlamda İİBF bölümleri) dünyasında etiketin, imajın hemen hemen herşey olduğunu aklında tutmanı

nacizane tavsiye ederim efenim.
  • pppedant  (01.07.09 08:54:58 ~ 08:55:17)