Düşüncelerimi karşıya yansıtamamak

Bazen öyle durumlar oluyor ki, düşünüyorsun çok güzel içinden. Ulan diyorsun niye böyle filan hani. Ama karşına birini aldığında asıl düşündüğün gibi konuşamıyorsun. Kekelemeye başlıyorsun filan olasılıklar, .. Neden böyle olur acep nasıl geliştiririm kendimi arkadaşlar yardım eder misiniz bana ?

+1

Up up up
  • Idonthaveausername  (03.08.14 11:57:31)
çok kitap oku. daha çok kitap oku. kitap okudukça kendini ifade edememe derdin bitecek. kelimelerin kölesi olmaktan çıkıp onları sana itaat eder hale getireceksin. istediğin şeyi istediğin gibi anlatabileceksin. bunun kişilikle falan alakası yok. korkmadığın, çekinmediğin sürece istediğin gibi aktarırsın karşındakine düşüncelerini.

ha nerden mi biliyorum? kendimden. türkçem çok iyidir ve hiçbir durumda "ya tam anlatamıyorum" falan demem gerekmiyor. ne gerekiyorsa anlatabiliyorum. ingilizcem ise iydir, sadece iyi ve çoğu zaman kelime yetersizilğinden sayıp sövüyorum konuşurken kendime.
  • sen git ben geliyorum  (03.08.14 12:00:04)
@sen git ben geliyorum , cevapsız bırakmadığın için teşekkür ederim. hani çok olmuyor, bazen. Ya şunu yazarken bile düşünüyorsam benim gerçekten kitap okumam lazım evet. Eskiden böyle değildim. Ne kitapları okuyayım sence? Birde ben televizyon, dizi film hiç izlemem.

  • geceharamisi  (03.08.14 12:03:52 ~ 12:14:46)
hitabet videoları izle ve metinleri oku birini seç taklit et

  • intern in the house  (03.08.14 12:34:24)
klasiklerden başla okumaya. rus yazarlar, kafka, camus vs.

  • sen git ben geliyorum  (03.08.14 12:41:39)