Yav bu kuşun derdi nedir ki?

Yavru muhabbet kuşumuz var iki aylık falan, sürekli kafesin tellerini sağı solu kemirme derdinde sanki. Kafesinde kursak için taşlardan var iki tane, beyaz oval şekilli, kalsiyum ihtiyacını gideren hafif taşı da aldık, yani o ihtiyaç için diye düşünüyorum. suyu yemi hep tastamam.

ama hala telleri suluğu falan bir yoklama derdinde...

acaba neden, birşeyi mi eksik yapıyoruz?

gagası falan mı kaşınıyor acaba?

bi ferahlatın beni yav...

kuşlar buldukları her şeyi kemirmeye programlanmış abi. normal halleri o yapacak bir şey yok. istersen bi tane mürekkep balıgı kemiği al koy.

  • nun  (02.08.14 18:45:08)
@nun dediğin şu nane değil mi?

foto.akvaryum.com

var ondan ya..
  • 4530 merkez  (02.08.14 18:54:17)
aynen abi. gerçekten kemirgen hayvanlar. bizimkiler duvarlarda göçükler oluşturdu kemire kemire. klimanın hortumu paramparça oldu. yani çaresi yok bu kemirme olayının dogalarında var

  • nun  (02.08.14 18:58:27)
bizimkide öyleydi normal halleri

  • lcnkr  (02.08.14 19:01:22)
benimki sinirlenince yapıyor genelde onu. kuşu her gün çıkarın sıcaklıyordur belki sinir yapmıştır ya da dendiği gibi sadece canı bir şeyleri kemirmek istiyordur.

  • dust in the wind  (02.08.14 19:19:40)
Gerilince cok yapar. Laptopun tuslarini kemiriyodu bizimki de. Mouse un tuslarini da. Kemirmeye programli ama stresle artar.

  • icim urperiyor  (02.08.14 22:17:32)
sıkıntıdan. 30 cm3 kafeste normal.

  • emm  (02.08.14 22:24:20)