Alkol sonrası mide bulantısı

mrb aç karnına içtim sonra pilav sipariş ettim geçmiyor az maden suyu içtim tık yok bulantı devam ediyor ne onerirsiniz 4bardak votka içmiştim az uyumuşum hqla aaynı

kustur kendini.

  • sen git ben geliyorum  (02.08.14 17:48:24)
hocam kusma olmasın nefret ediyorum kusmaktan nasıl bir ruh hali içindeyim anlamadım ki

  • Kozmik_Rakun  (02.08.14 17:51:04)
emedur ilacını tavsiye ederim. benim bulantılarımı geçiriyor

  • sta  (02.08.14 17:54:14)
hocam dışarı çıkamıcak durumdayım birdaha içmem,zaten evde yapabilceğim bişey lazım

  • Kozmik_Rakun  (02.08.14 17:57:36)
alka seltzer var mi evde bir bak? bas dönmesi var mi karnin kasiliyor mu sadece bulanti mi? kusmaktan igrenme, vücudun kusmani istemesinin nedeni var, zehirlenirsen kusarsin, bu seni daha fazla zarardan korur. alkol ve karistirdiysan cok seyi asit dengesini bozmussundur mukusu korumak icin gene kusarsin. fazla sindirim sivisi salgilarsin ac olsan da safra kusarsin, mideni yakmasin bosuna diye.

kusmak kötü degildir, sadece bilincli iseniz bastirmaya yeltenin, ne oldugunu ne bittigini biliyorsaniz. illa bastirmak gerekirse acik hava soda veya alka seltzer. baska bir seye denk gelmedim ben etkili.
  • wiillii  (02.08.14 18:04:33)
alka yok hocam sarhoşluk var az çok surekli ayakta durmak istiyorum ilk bulantıda kussammı diye düşündüm arada wcye gidiyorum ne olur ne olnaz diye midede yanma yok

  • Kozmik_Rakun  (02.08.14 18:12:13)
limonlu soda varsa evde;

bardağa iki çay kaşığı tuz koy. sodayı bardağa dök ama döker dökmez fondip yapman lazım. tuzla temas ettiği anda köpürüp taşacak soda. o nedenle hızlıca döküp bitirene kadar bir dikişte iç. on dakika sürmeden keser bulantıyı.
  • m murphy  (02.08.14 18:15:36)
sarhoşluğum geçmişti az önce bir kustum burnumdan çıktı resmen şimdi daha iyi gibiyim pilav falan hep çıktı dışarı yarın ilk işim şişenin tamamını tuvalete dökmek olcak şimdi şişeye bile bakmak istemiyorum

  • Kozmik_Rakun  (02.08.14 19:05:14)
bir adet muz ve az bişey kahve içtim sigorta yok şuan evde geçirebileceğim bulantıyı ne var

  • Kozmik_Rakun  (02.08.14 20:52:43)
1-) yağsız, tuzlu ve kuru bir şey, yanında kahve iyi gider. (karadeniz'de keş diye bir peynir var. hep evde bulundururum, kesin çözüm.. ekmek ve kahveyle birlikte.)
2-) soda+limon+tuz. (alka-seltzer gibi bir şey oluyor.) yanında tutsun diye biraz ekmek.
3-) kızarmış ekmeğin üzerine az bal sürüp ye. çok ilginç ama iyi geliyor. annemden tavsiye.
4-) evde c vitamin sandozu filan varsa o da mide bulantına değil ama akşamdankalmalığına iyi gelir.
  • denizen  (02.08.14 23:43:20)