Vücut geliştirme - Tek bölge çalışmak

Salonda görüyorum birkaç kişiyi, tek bölge çalışıyorlar. Ben de bir yılımı doldurdum sayılır, çalışabilir miyim tek bölge? İki bölge çalıştığımda antrenman 1 saate yakın sürüyor ve kardiyo yapacak gücüm kalmıyor. Tek bölge çalışıp geri kalan 20-25 dakika da kardiyo yapmak istiyorum.

ben tek bölge çalışıyorum antrenmanım 2 saat sürüyor en az. eğer kaldırabileceğini düşünüyorsan gir ama bence erken daha

  • GibsonRulesv2  (02.08.14 15:13:28)
haftanın her günü veya 6 gün gidersen neden olmasın? diğer türlü haftada 3 gün gidersen aynı kas grubuna tekrar sıra gelmesi 2 haftayı buluyor. bu da gelişimi yavaşlatır haliyle.

  • juninho77  (02.08.14 15:16:06)
Zaten öyle bir durumda 6 gün giderim. Kardiyoyu da rutine bağlamak istiyorum ben.

  • Simrug  (02.08.14 15:17:29 ~ 15:17:47)
Gibson, buna kardiyo da dahil mi? Evetse, ne kadar süre yapıyorsun?

  • Simrug  (02.08.14 15:20:41)
7 sene oldu spor yapalı. ben high intense kardiyo yapıyorum 20 dakika kadar

  • GibsonRulesv2  (02.08.14 15:27:11)
2 saat falan cok degilmi vucut gelistirmede. maksimum 45 dk yapilmasi lazim diye okumustum bir yerlerde.

  • termostad  (02.08.14 16:18:16)
20/25 dakikalık hiit egzersizi; aerobik solunumla enerji üretmenin yanı sıra anaerobik solunumla kaslarda oksijensiz enerji/ATP üretebildiği için aynı zamanda kas gelişimini de destekler. Kardiyoyu bu şekilde yaparsanız daha çok faydasını görürsünüz.

  • angelus  (02.08.14 16:34:21)
zetahead ahah naptın hocam.

45 dakikalık egzersiz valla yarım egzersizdir bana göre. eksik hissederim yani bitirirsem. tamam set aralarında yayık yayık oturun demiyorum ama acele acelede yapmayın. en az 1 saat götürsün atrenman
  • GibsonRulesv2  (02.08.14 16:41:32)