[]

Tayyip Ölse Olabilecekler?

Diyelim ki yakın zamanda öldü bu şahıs. Ülke olarak nasıl bir hal alırız? Ak Parti ne yapar? Bölünür mü? Yerine geçenler ne kadar etkili olur? Türkiye nasıl değişir? Chp'nin Mhp'nin Hdp'nin tutumu ne olur? Sol gelir mi? Yoksa devrim vaktiyle bir ihtimaldi ve çok güzeldi mi? Kafamda deli sorular...
 
AKP seçmenini "seçimle deviremediler de suikasta kurban ettiler" gibi düşüncelere sahip olacak doğal olarak ve sol kesime ve muhalif partilere olan nefreti artacak. artı, seçimlerde yine en kuvvetli sağ partiye kayacak tercihler.


akp'de bölünmeler belki gerçekleşir ancak etkili derecede olamaz bence.
  • m e b  (02.08.14 13:13:57) 
dolar yükselir bu kısmı kesin.
Akp dağılır eski gücünü asla toplayamaz, aç kurt gibi herkes yer kapmaya çalışır.

  • basond  (02.08.14 13:21:30) 
bbp gibi ilk seçimde kaymağını yerler bi sonrakinde tepe taklak düşerler.


  • seksen9  (02.08.14 13:21:32) 
Kel olur sirma sacli olur kor olur badem gozlu olur...

olmesin, surunsun. Ariel saron gibi 8 sene bitkisel hayatta yasasin mesela

bu durumda da akp bölünür bence
sol gelmez
  • cecilia  (02.08.14 13:38:53 ~ 13:52:07) 
Butun gezicilerin kina yakmasiyla sonuclanacak eylem olur.


  • diss0640  (02.08.14 15:05:09) 
Daha b.k olur.

Ekonomi her ne kadar iyi olmasa da istikrar var diye kör topal ilerliyor.

Tayyip ölürse takke düştü kel gözüktü durumu olur fakat millet bunu tayyibi öldürdüler ekonomi çöktü olarak algilar.

AKP ilk secimde yüksek alir yine.
Ondan sonra ya toparlanip orta ölçekli bir merkez partisine indirgenir yada parcalanip icinden yeni bir parti cikar
  • efrasiyab87  (02.08.14 15:44:44) 
malum her insan ölümlü, diğer yandan bir ölüm ile geriye kalan halkın siyasi görüşlerinin değişmeyeceği ve türkiye siyasi yelpazesi gerçeğinden hareketle bir sol iktidar yakın vadede mümkün gözükmüyor kanımca. Erdoğan büyük ihtimal cumhurbaşkanı olacak, daha sağlığında bile Ak Parti'nin çözülme ihtimali yüksek. Demokrat Parti'den itibaren nasıl Adalet Partisi, ANAP, DYP gibi sağ/merkez partiler varoldu ve sönümlendiyse benzeri AK Parti için de olacaktır ve başka adlarla bu siyasi yelpaze devam edecek, kah tek başına kah koalisyonlarla iktidarda kalmaya devam edecektir yakın vadede.

Ama burası Türkiye, bazı somut gerçekler yanında olağanüstü gelişmelerin de yadsınmadığı gerçeğinden hareketle, Gezi Parkı olaylarının çok ötesinde iç olaylarının farklı siyasi hareketlenmeleri de ortaya çıkaracağı muhakkak.
  • candanag  (02.08.14 15:58:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.