Emlakcilar kiralayacaklari/satacaklari evleri nereden buluyor?

Dukkan acip bekleyerek olmuyordur herhalde? Ev sahipleri ile nasil baglanti kuruyorlar?

gezip kiralık/ satılık ilanlarını arayıp ev sahiplerini ikna etmeye çalışıyorlar. bizim burada bir emlakçı arabayla geziyor, fotoğraf çekiyor. telefonla ilan sahiplerini arıyor. çok girişken ve gerekirse yüzsüz olacaksın, ağzın iyi laf yapacak, bilmiş bilmiş de konuşursan tamamdır.

  • rock n roll  (01.08.14 22:20:16)
sahibinden'e bir sahibinden ilan koyarlarsa adamın başının etini yiyerek portföylerine alıyorlar.

mahalleyi gezerek hala eski camına ilan asarak kiracı arayanları arayarak yine dil döküp alıyorlar.

dükkana da geliyor, zaten çevresi de geniş olmalı muhitinde muhtar gibi her boku bilmeli.
  • [silinmiş]  (01.08.14 22:20:38)
Muhtar, mahallenin eski bakkalı, mahallenin eski eşya satan dükkanı, falanı falanı emlakçı oluyor. Bu yüzden o çevre hep o kişiye veriyor evini. Bazen de ev sahipleri doğrudan kendileri gidip evlerini veriyorlar. Arkadaşların dediği gibi sahibinden olan numaraları arayıp kafa sikip zorla evi kendileri satmak istiyor. Denemek için bir ilan aç, arayanların yarısından fazlasının emlakçı olduğunu göreceksin. Ülkede çoğu emlakçı bok gibi, hiçbir iş yapmadan para kazanıyor. Normalde emlakçı aracı olarak aldığı parayla, ne bileyim en azından evi falan temizletse, ama yok, rutubet kokan bok gibi evlere bi kira parası alıyor puştlar. Aradaki 'güven' mevzusu böyle bir sistemi yaratmış olsa gerek.

  • helios  (01.08.14 22:29:34)