Sıcaktan korunma yolları

Hava çok sıcak. Evde klima yok. Gece biraz serinlik oluyor o kadar. Sıcaktan nasıl korunmak lazım? Tavsiyeleri alayım

Ayaklı vantilatör ya da özellikle bilgisayar başında çok zaman geçiriyorsan USB Vantilatörlere bakabilirsin.

Dolapta sürekli soğuk su bulundurup, sık sık su içmek; suya alternatif olarak ayrandır, sodadır, meyve suyudur bilimum soğuk içilebilecek içecekler.

Ev ortamının müsaitliği ile doğru orantılı olarak üzerine rahat bir şeyler giyebilir hatta giymeyebilirsin.

Soğukça alışık değilsen hiç değilse ılığından bir duş bünyeyi toparlar, serinletir; bol bol alınız.

Oldukça estetik duran jaluziler bulunmakta piyasada. Perde yerine tercih edilebilir, güneş ışığından maksimum korunma sağlar böylece evin sıcaklığının tavan yapmasının önüne geçmiş olursun(özellikle gün ışığı direkt olarak bulunduğun odaya vuruyorsa).
  • Octavarium  (01.08.14 18:14:40 ~ 18:17:27)
yatmadan önce duş almak, bol su içmek, yazlık nevresim kullanmak yani ince güzel pamuklu bunu nasıl anlatsam bilemedim pek anlamam da bazı nevresimler çok terletiyor.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (01.08.14 18:15:44)
soğuğa yakın suyla duş al. başta zor geliyorsa suyu önce ılık aç, sonra suyun altındayken yavaş yavaş soğuğa getir.
marketlerde ucuz yollu vantilatörler satılıyor, raks falan. onlardan al bir tane, biz evde klima olmasına rağmen vantilatörle oturuyoruz.

  • innerbliss  (01.08.14 19:05:30)