[]

Gora Filminden Bi' Soru

i.imgur.com

Sizce Cem Yılmaz arkadaki 3'lü şeyi, Gora gezegeninin uydusu olarak mı tasarladı yoksa Güneş olarak mı?


 
güneş


  • GibsonRulesv2  (01.08.14 00:07:27) 
güneş +1


  • neseranni  (01.08.14 00:12:35) 
güneşse niye 3 tane?


  • fuzuli  (01.08.14 00:19:55) 
Ceku Arif'e dünyanın uydusu var mı diye soruyodu yalnız.


  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (01.08.14 00:30:26) 
abicim evrende tek yıldızlı gezegenler vardır, bir de ikili yıldızlı vs. gezegenler vardır. gora gezegeninin yıldızı üç tane. üç tane güneş yani. bizim bir tane yıldızımız olduğu için tek güneş görüyoruz çünkü o yıldız güneşin kendisi. onlar uydu değil. uydular o kadar renkli olmaz.


  • hohoya  (01.08.14 00:43:32) 
yahu bilim kurgu filminde güneş neden 3 tane demek resmen zebralar neden siyah beyaz demek gibi birşey. sen lightsaber neden lazerli diyor musun. bilimkurguda susup izlemeye devam edeceksin ve peki abi diyceksin heheh


  • GibsonRulesv2  (01.08.14 01:09:15) 
Star Wars'ta Tattooine gezegeninden görülen 2 güneşe gönderme olarak 3 güneş yapmış işte.


  • alabamaclarence  (01.08.14 14:22:15) 
Hepiniz çok biliyonuz yok bilim kurgu filmiymiş de... Güneş diyosunuz evrende güneş bi tane var zaten o da bizim yıldızımız. Yani bi tane güneş var. Ha 3 tane yıldız dersiniz tamam. Sinir oldum haa.

Not: Çok cahilsiniz keşke ölseniz.
  • fuzuli  (01.08.14 23:48:19) 
@ fuzuli

aşırı saçmalamışsın. adam soruyu sorarken uydu mu yoksa güneş mi demiş. biz de yıldızı güneşe benzeterek güneştir diyoruz. literatür anlamında o yıldızlar güneştir demiyoruz. sadece anlaşılabilmesi için güneşe eşdeğer diyoruz. soruyu okumadan nasıl boş yorum yapıyorsunuz anlamak mümkün değil. sanki astronomi kongresindeyiz.
  • hohoya  (01.08.14 23:59:50) 
fuzuli, şaka yaptığını yada bayram şekeri olarak promosyondan çıktığını varsayarak cevap veriyorum, adam "sizce" demiş. yani yoruma dayalı bir soru. bize "nasa kaynaklarından kanıtla gelin" dememiş. bu güzel klavyeyi o yüzden yere bırak ve sakinleş.

çakma yuri gagarin seni
  • GibsonRulesv2  (02.08.14 01:25:20) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.