Saç Bakımı Uzmanları Buraya!

Sevgili Blendaxlar,John Friedalar;
Bir saç sorusu da kendim için gelsin :)

Uzun, dalgalı saçlarım var. Çok ince telli sağolsun. Tararken ayrı, şekillendirirken ayrı uğraşıyorum. Uzun süre düzleştirmekten dolayı (son 5 senedir haftada 1 gibi) çok cansızlaştı ve yıprandı haliyle.2 sene önce bir kere de Brezilya fönü yaptırmıştım. Dalgalı halini her zaman kullanamıyorum, düz saç daha rahat geliyor. Dalgalıyken bir süre sonra kabarıyor çünkü.

Boya/perma vs başka hiçbir işlem yapılmadı saçımda. Jöle/köpük yapış yapış şeyler de kullanamıyorum.

Çok şampuan/saç kremi/maskesi kullandım, hiçbir fark görmedim. Şöyle saçımı güçlendirecek, ışıl ışıl parlatacak, kendi saçıma aynada hayran hayran baktıracak:) memnun kaldığınız şaç bakım ürünleri tavsiyelerinizi rica edicem.

edit: Urban Argan&Kreatinli saç kremi kullanıldı, bir etkisi olmadı.Son şampuan, saç kremi Yves Rocher Yıpranmış Saçlar için olan. 1 aydır kullanıyorum hiçbir hareket yok. :(

Badem yagi ve zeytin yagi. Guzel nemlendiriyor saci canlandiriyor. Yeni keten tohumu yagina basladim ilk kullanimda hemen sonuc vermiyormus, duzenli kullanim sonrasinda etkisini gosterecektir.
Yalniz benim hafif dalgali kalin telli nispeten sert saclarim var. Incetelli sacta nasil sonuc verir bilmiyorum.
Badem yagi herturlu kurulugunu alip gurlestirecektir.
  • nwnd  (31.07.14 22:56:34)
çam terebenti kalınlaştırıyor tecrübeyle sabit. badem ağı çok iyi. zeytinyağı kullan ama çok sık olmasın malum asit içermekte. bu üç yağı katıp sürüyodum saçlarım ilk yandığı sıralar.

bu arada argan yağını tavsiye eden edene. kullanmadım bilmiyorum.
kozmetik ürünleri bilmiyorum. birkaç bitkisel marka kullanan arkadaşım vardı ama fayda görmediğinden falan bahsediyodu o da.
  • uzunuzunilgi  (31.07.14 23:03:31)
Bir arkadasimin kuzeni anaphase diye bir sampuan kullanmış. Yanında besin desteği de kullanmış. Çok memnunmuş ama denemedim.

  • Lim5  (31.07.14 23:05:49)