Uyurken kafaya atlayan tavsan

Cok sicak bir yerde yasadigimiz icin tavsanimizi koymuyoruz kafese. Gece gunduz geziyor. Geceleri biz de balkonda uyuyoruz ve her sabah 4 bucuk-5 civarlarinda tavsan hayvani gelip kafalarimiza atliyor. Ayak yalama bacak disleme falan gibi seyleri tolore edebiliyoruz ama kafaya atlama direk kalp krizi sebebi. Balkon kapilarini kapatamiyoruz iceride uyuyan oldugu icin esinti olmuyor yoksa. Bu hayvani egitmenin bir yolu yok mudur? Mesela boyle istenmeyen bir davranisinda poposina falan pat pat yapsak ya da ne bileyim bir sartlanmayla egitmek mumkun mudur acaba? Tavsan bakan arkadaslar ne yapiyor boyle durumlarda?

  • rapon  (31.07.14 13:42:57)
Afiyet olsun abilere de ciddi bir sey soruyoruz kardes

  • Mamutabi  (31.07.14 13:47:35)
tavşanı eğitebilir misin bilemem ama balkonun kapısına şöyle bi şey takabilirsin bence. masraf olmaz dersen ;

www.pilelisineklik.org
  • rapon  (31.07.14 14:00:54)
Bazı hayvanlarda sabah namazı vakti insanı uyandırma gibi bir huyu var. Yani güneş doğmadan 1-2 saat önce uyandırıyorlar. Mesela bizim kedi.

(Tabi çok yanlış bir bakış açısı da olabilir)

Eğitilebileceğini sanmıyorum. Kedi ve köpek gibi değil diyorlar tavşanlar için.
  • aguilas negras  (31.07.14 14:25:59)
Benim de tavşanım vardı, kesinlikle eğitim gibi bir kavramı yok. Kafasına göre takılıyor, en sonunda bahçeli bir yere verdik. Ama sineklik çözüm olabilir. Ya da zıplayamayacağı kadar bir yükseklikte sert cisimlerle engel yapabilirsiniz kapının önüne.

  • bazilika  (31.07.14 14:38:06)