Cep telefonu yorumlarınız?

Bugün yarın Turkcell'den kontratlı telefon almayı düşünüyorum. Abime dedim ben telefon alayım sen de yardım et. Tamam dedi, her ay 100 lira ben öderim onun üzerine düşeni de sen ödersin. Yani aylık fatura 101 lira gelirse ben 1 lirasını vereceğim. Şimdi operatörden telefon alıp almama geyiğini geçersek hangisini önerirsiniz? 24 aylık kontrat fiyatlarına bakarak şöyle bir tablo yaptım kendimce. Yazan ücretler 100 liranın üzerinde kalan benim ödeyeceğim kısım.

Nokia Lumia 1320+500 dakika+2 GB internet: 6 lira
LG G2 32GB+2 GB internet: 14 lira
LG G3 16GB+2 GB internet: 25 lira
iPhone 5S 16GB+2 GB internet: 34 lira
iPhone 5C 32GB+500 dakika+2 GB internet: 31 lira
Sony Xperia Z2+2 GB internet: 37 lira
HTC One (M8)+2 GB internet: 41 lira

Özellikle bunları seçme nedenime gelirsek.

Nokia Lumia 1320: Kamerası, fiyatı, stabil işletim sistemi. Ancak uygulama kıtlığı da korkutuyor.
LG G2: Bildiğimiz f/p ürünü. Çekindiğim kısım artık bir yaşında olması ve seneye ya da bir sonraki seneye güncelleme desteği almaması.
LG G3: Kendisine karşı boş değilim ve favorim.
iPhone 5S: 16GB olması hafızanın artırılamaması ayrıca ekranın küçük olması sıkıntı. Garanti sorunu olmaması ve iOS olması çekiyor bayağı. Ayrıca son cihaz, güncelleme alıp almama sıkıntısı yok.
iPhone 5C: A6 işlemcisi dışında 5S'ten farkı yok diye biliyorum. 5S alacağıma bunu almayı yeğlerim galiba.
Sony Xperia Z2: Saçma sapan Sony uygulamalarıyla gelmesi can sıkıcı. Onun haricinde neyini kötüleyebilirim bilmiyorum.
HTC One (M8): Tasarımı klas, arayüzü fevkalade, güncellemelerin hızlıca gelmesi de çok iyi. Fakat diğer cihazların yanında donanım geride kalıyor.

LG G3, Sony Xperia Z2 ya da iPhone 5C öne çıkanlar gibi görünüyor. Ne dersiniz?

Z2 ile G3 arasında kura çek. 5c alacağıma 5s alırım 32gb lik var mı bilmiom tabi de. Neyse dediğim gibi bu ikisi arasındayım bi istişareye yataym sabah cevabı söylücem

  • indescribable  (31.07.14 01:02:55)
xperia z2 derim ben.

  • tolgan  (31.07.14 01:04:12)
G3'ün tasarimini sevmedim.O yuzden z2 diyorum

  • diss0640  (31.07.14 01:11:14)
çok kazıkmış kontratlı tel almak en kötü 2500-3000 tl cıkacak.daha konuşma paketi yok. lg g2 32 gb 1200tl, turkcell 500dk+2gb 25 tl. 24 ayda 1550 eder sen bilirsin.

  • mrthany  (31.07.14 01:15:30)
Bugün telefon alsam android işletim sistemine sahip bir model alırım. sony telefonum bozulup elimde kalınca o markadan soğudum. Ben olsam LG veya HTC arasında seçim yapardım.

  • buzdagi  (31.07.14 01:18:24)
androis faniyim son 4 yildir da androis kullaniyorum tespitleriniz dogru. f/p istiyorsaniz lgden sasmayin.

iphone tertemiz stabil bir teledon ama ekran kucuk. ozellikle 5.5 inc kullanan ben o klavyeye alisamiyorum ayrica 6 yakinda cikar.
5cden uzak durun.

z2 yi sirf sul alti cekim icin alabilirim.

m8 icin kotu yorum yapilamaz. sadece samsung kullanmis birine arayuz bir garip geliyor. ama sirf o kilifi icin bile alinir.

nokiayi hep dalgaya alirdim ama adamlar mantikli bir sey yapiyor
stabil. sık. kaliteli.
uygulama kıt evet ama su son 1 yildir androis marketi 4-5 defa acmisimdir. bir zamandan sonra sunu indiriyimde kurcalayim hevesiniz kaciyor.

ssdece muzik dinlemek resim cekmek sosyal ivir zivirlar icin kullaniyorsun telefonu bu yuzden buna uygun olan telefon nokia diyorum.

ama ben iyice kurcalarim uzun sure kullanirim diyorsan m8 diyorum. donanimi nasil geride kaliyor anlamadim.

o telefonun onunde diz cokulur.
  • kutsalbok  (31.07.14 01:29:20)
Nokia Lumia 1320: Kamerası, fiyatı, stabil işletim sistemi. Ancak uygulama kıtlığı da korkutuyor.

aga ürünün kamerası 5 mp.

hani kontratla telefon alıyorsun. çok bilgili değilsin anlıyorum ama bu kadar da cahal olunmaz ki yavvs
  • ceycey e  (31.07.14 02:38:13)
yazdığın tüm telefonlar üstüne su döküldüğü zaman geri dönüşü olmayan bir yola girer.

Z2 hariç.

saçma sapan sony uygulamalarından kastın nedir anlayamadım. insanı darlayan bir uygulaması yok sony'nin. ne zaman telefon önerisi açılsa son öneriyorum, kendim de kullanıyorum. lg'nin qhd olayı çok abartı. fuzuli yani. bence G3 almaktansa G2 almak daha ideal bir seçim. Z2 almayacaksan tabii. :)

para verseler lumia alma. geç geç geç.

Önerim Z2 (ki kendisinin 120 fps video seçeneği var yanlış hatırlamıyorsam, AĞIR ÇEKİM VİDEO çekebiliyorsun), eğer bu telefonu seçmezsen de G2.

hayırlı olsun şimdiden.
  • yirmisantim  (31.07.14 03:23:44)
ben bu kampanya ile z2 aldım, misler gibi.

  • aydogank  (31.07.14 08:54:00)