ipad'a pdf dosya transferi (internetsiz)

Selamlar,
Bilgisayardan nasıl pdf transfer ederiz? Bir uygulama filan var mı?
Internet olmadan yalnız.
Teşekkürler.

şöyle bir şey buldum fakat bunu bilgisayara indirmeniz içinde internet lazım.
www.iphone-mac.com

ama indirdiğiniz takdirde internetsiz olarak tüm transferleri yapabilirsiniz.

**itunes üzerinden bir çözümü var mı bilmiyorum**
  • tek terk  (30.07.14 23:32:16)
ben anlamadim. itunes veya itools gibi uygulamalar kullanarak olur ama bilgisayara da mi baglamayacagiz?

  • wiillii  (30.07.14 23:37:12)
internet biraz yavaş bulunduğum yerde; itunes'um var, usb kablom var, bilgisayarımdaki pdf'leri kabloyla ipad'a atmak istiyorum. şimdi ibook denedim, onunla oluyor ama bu sefer de pdf'leri yalnızca ibook'ta açabiliyorum. örneğin başka bir pdf uygulamasına aktaramıyorum, ki üzerinde yazıp çizebileyim.

  • puc  (30.07.14 23:41:30)
@wiillii;
bu program da galiba ibook'a transfer sağlıyor?

  • puc  (30.07.14 23:46:14)
adobe ve usbsharp veya documents gibi uygulamari yükleyin. bilgisayara baglaninca apps kismindan uygulama üzerine geldiginizde asagida yüklü dosyalar görünecek oraya pdfleri upload edin kablo yardimiyla. daha sonra uygualama icinde pdfe uzun basar ya da menüsünü acarsaniz open with diye diger uyumlu uygulamalari gösterecektir.

pdf annotation icin kullanacaksaniz dedigim programlar cok bsarili degil. adobe belki digerleri degil.

documents:
itunes.apple.com

adobe:
itunes.apple.com

usbsharp:
itunes.apple.com

annotation kismina yorum yapmayacagim isteginize göre secin. mesela kimisi ayni dosyaya kaydediyor kimisi orjinali ayri tutup karalamaniz icin baska dosya yaratiyor ki geri dönüp orjinale hala erisesiniz.

edit: itools itunes alternatifidir sistem dosyalarini gösterir, uygulamalara vs erisiminiz olur uygulama icindeki dosyalari düzenleyebilirsiniz. kurulumsuz ama kullanmak icin bilgisayarda itunes yüklü olmak zorunda driver icin. itoolsun avantaji eszamanlama ile ugrasmadan direkt dosya atip geri cekmek icin. ama sizin sadece dosya aktarmak icin degil dosya görüntülemek icin de programa ihtiyaciniz var. yukardaki applere bir bakiverin.
  • wiillii  (30.07.14 23:48:08 ~ 23:49:51)
@wiillii:
harikasın. bende hem adobe hem de foxit vardı. ama itunes'ten bunlara bir girip bakmak aklıma gelmemişti. aptal gibi o kadar uğraştım önceleri, yavaş internetle önce bilgisayardan dropbox'a upload edip, sonra ipad'de yine dropbox'ile download yapmaya.
çok teşekkürler.
  • puc  (30.07.14 23:55:12)