aşırı sinir stres

normalde sigara içince sakinleşirdim ama bu sefer yemedi.
duş aldım yemedi.
sakinleştirici aldım yemedi.
sorunu çözecek durumda değilim -en azından çözmesi gereken ben değilim, ben elimden geleni yaptım.
dışarı çıkasım yok. hatta hareket edesim yok.
gözlerim acıyo ama uyuyamıyorum.
komikli caps de işe yaramadı.
montum da yok.
iyi niyetle cevap verenlere bile dalasım var ama canım dayak da istemiyo.
sihirli bir değnek istiyorum, ya da cinli lamba. cine de dalar mıyım bilmiyorum.
derdime de dalasım var, dert ettiğim için daha da sinirleniyorum.

soru: bu halden bir an evvel çıkması gereken kişi ne yapsın? saplantılı bi şekilde olaya takıldım kaldım. belki bi kişinin yazdığı işe yarar deyu duyuru açtım.

s3-ec.buzzfed.com

spor yap, blog aç.
şaka şaka, ama yapsan sakinlerdin belki, ne bileyim koşu, şınav falan, hıncını alırdın belki. ama halim yok demişsin.
bazen çok kötüysem lunaparka gidiyorum, kamikaze iyi geliyor, adrenalin falan, güzel oluyor.
  • anil  (30.07.14 21:24:45)
Sen alim adamsın abi profesörlükten başka ne iş bilirsin?

  • bana da mi lolo  (30.07.14 21:25:36)
gamsız, rahat bir insan olabilsek negzel olurdu değil mi? ben de sinirlendiğimde uzun süre sakinleşemiyorum. çık dışarı yürü biraz, hava al. gelince de yat uyu.

  • rock n roll  (30.07.14 21:27:07)
derdin ne onu söyle, ona göre konuşalım.

  • hohoya  (30.07.14 21:27:57)
@anil normalde tek rahatladığım şeydir blogum ama tumblra da dalasım her şeyi kapatasım var.
ne pis bir ruh halidir yaa..

  • seksen9  (30.07.14 21:28:26)
ben genelde sinir olduğumda capsler de güldürmediyse eski türk filmlerinden komikli sahneler bakıyorum. Alkışlarla Yaşıyorum'dan bak. Aklıma gelenler:

- ikiz tepeler mektup
- lupus grandüs malafatüs
- cüneyt arkın'ın arabayla köprüden uçarak geçmesi
- yine cücü abimizin deli yusuf adlı arabası (eh)

Bunlardan hariç youtube'da educatedear'ın remixleri

Son olarak "klima ustası serkan"ın şarkısını stresten kurtulma garantili paket olarak birlikte sunuyorum sana.

Bu kadar yazdım uygulamazsan gönül koyarım.
  • bana da mi lolo  (30.07.14 21:29:26)
@hohoya çok uzun yav. başka birinin densizliği ama. kötü hissettiriyo. çaresiz hissettiriyo.

olm niye bu kadar acımasızsınız?
  • seksen9  (30.07.14 21:30:24)
Git uyu. Aynı durumdayım ve öncelikle dikkatimi dağıtmak için duyuruya geldim, şimdi de bikaç dakika içinde bunu yapıcam ve uyuycam.

Hayat çok basit bişeyken içine sıçıyoruz. Uyuyup bi restart atmak gerekiyo. Sonra sakin kafayla düşünürüz s.ktiret.
  • pandispanya  (30.07.14 21:34:50)
@ seksen9

o zaman siktir etmeyi öğren. şöyle oluyor, aklına tüm dertlerini getir, sonra hepsinin amına koyiim de ve tatil plânı yapmaya başla. aklına getirmemeye çalış sorunları. su iç bir de. stresi azaltır. sigarayı bırak. bilgisayar kullanma belirli bir süre. sen homo sapiens'sin büyük düşün.
  • hohoya  (30.07.14 21:34:53)
Ben de sinirlendiğmde böyle oluyorum. N'aparsam yapayım geçmiyor. Ben de yorulana kadar yürüyorum. Aynı sürede geçiyor sinir ama en azından yürüdüğüm için o sürede, ona buna sarmıyorum sinirden.

  • ay nov kung fu  (30.07.14 21:35:05)
Klima ustası serkan tarzında sinir olduğun kişiye bi şarkı üret sen de. Doğaçlama şarkı üret rahatlarsın hem.

  • bana da mi lolo  (30.07.14 21:37:41)
Alkol?

  • aeroflot  (30.07.14 21:37:44)
Al üç dört bira, dandik rahat izlenen bi film aç izle. Ben genelde öyle yapıyorum akşamları ama siniri yatıştırmak için değil sıkıntıyı geçirmek için. İşe de yarıyor o akşamlık.

  • buff  (30.07.14 21:45:45)
Siniri gecirmez ama kafayi dagitmak icin kafaniza daha basit bir sey takin. Bazen bir seye kafayi cok takinca lan ben neden amuda kalkamiyorum diye dusunup ona kafa yoruyorum. Sonra amuda kalkabilmek icin calismalar yapiyorum, acaba simdi amuda kalkarken kafa ustu dusup olursem nolur diyorum, o sirada onceden uzuldugum sey ucup gidiyor kendimi gunluk islere veriyorum.
Gecen yine geri donusu olmayan ve beni uzen bir sey oldu. Bunalima dogru suruklenirlen acaba ayakta iseyebilir miyim(bayanim) diye kafama bir sorun taktim ve calismalara basladim. Sonra halime guldum.
Yani kafaya cok dandik bir sey takinca o sinir stres dagiliyor.
  • cometome  (30.07.14 21:55:06)