hamlamış vücut ve spor hakkında

Yillardir spor yapmayan birisiydim. Simdilerde kosuya basladim birkac gun oluyor. Hani uzun sure spor yapmayip sonra spora baslarsin kaslarin agrir ya ondan var bende.
Simdi civi civiyi soker deyip spora devam mi edeyim yoksa bu agrilarin gecmesini mi bekleyeyim. Bekleyeceksem bu agrilara ne iyi gelir

Devam edin sadece hamliksa. Kosmadan once isinmayi ve kostuktan sonra da streching yapmayi ihmal etmeyin.

  • ay nov kung fu  (30.07.14 20:31:42)
devam et ama spordan önce ve sonra güzelce ısın. germe-ısınma hareketleri çok önemli.

  • nickimin hakkini veremedim  (30.07.14 20:32:08)
her gun yapmayin bir anda. bir gun ara verin kosular arasinda. hatta haftada 2 3 gun kosun bir iki hafta. kas gevsetici kremler iyi gelebiliyor, acma germe onemli +1

  • babamasoliimbananickaldirsin  (30.07.14 20:34:44)
spor yap.
he tamam yapıyormuşsun zaten. devam et spora bırakma. ama ara vermeyi de unutma denildiği gibi. spor olayındaki en önemli şeylerden biri dinlenme, diğeri beslenmedir. bir gün spor yap bir gün dinlen. bu şekilde devam ettikçe geçecektir ağrılarınız da. ondan sonra yardırırsınız zaten alışınca

  • anil  (30.07.14 20:54:50)
Ağrı varsa yapma. Ağrı geçene kadar bekle. Bu sürede günde fazladan potasyum (muz gibi) alabilirsin.

Çoğu insanın yaptığı bir hata bu. Uzun süre sonra spor yapınca ağrı oluyor ve insanlar çivi çiviyi söker deyip gene spor yapıyor. Halbuki o kaslar yorgun, onları tekrar yormak sadece kaslara zarar verir. Bırakın yapılanmak için dinlensinler. Ağrı geçene kadar yapmayın ya da düşük tempoda yapın.

Söylediklerime kaynak için fitnessblender'a bakabilirsiniz. Orada bu konuyu baya detaylı anlatmışlardı. Google'da fitnessblender sore after workout siye aratın çıkar karşınıza. Brnde telden yazmasam aratır linki atardım size.
  • you are my lethe  (30.07.14 22:21:38)