uçakta el bagajı hakkında

thy ve diğerleri de aynıdır herhalde,

parfüm, diş macunu, kremler vs taşınması yasak mı?

edit: bunlar valize atıldığı takdire sorun çıkıyor mu yoksa sadece el bagajındaysa mı sorun?

tamamen yasak değil, belli bir ölçüsü var, seyahat boyları falan taşınabiliyor, sıvıların toplamda 1 litreyi geçmemesi, 100er mililitrelik ufak boylarda olması falan gerekiyor, o kadar.

thy'nin el bagajında sıvı kuralları örnek olarak, hepsinde aynıdır muhtemelen:
Kurallar:

Sıvılar her biri en fazla 100 ml olan kaplarda taşınmalıdır.
Bu kaplar, büyüklüğü 1 litreyi geçmeyen 20x20 cm boyutlarındaki şeffaf ve kilitli poşetlerin içerisinde, ayrı olarak taşınmalıdır.
Her yolcu sadece 1 adet poşet taşıyabilir.
Son güvenlik kontrol noktasında sıvılarınızın içinde olduğu kilitli poşeti çantanızdan çıkarmanız ve x-ray cihazından geçirmeniz istenecektir.

valize atıldığında dediğiniz? küçük valizi el bagajı olarak alıyorsanız o yine el bagajıdır zaten, yukarıdaki kurallar geçerlidir, ister gündelik çantanızda olsun isterseniz el bagajı olarak aldığınız herhangi bir çantada.

bu arada ben böyle kilitli poşette falan taşımıyorum, ufak oldukları sürece kilitli poşet gibi bir şeyden dolayı sorun yaşamadım, sonuçta hiç bir şey olmasa çantada kremdi kolonyaydı bir şeyler oluyor, onlarda da sorun olmadı şimdiye kadar.
  • nimberjack  (30.07.14 14:43:58 ~ 14:49:44)
fısfıslı deodorantları direkt çöpe attırıyorlar ondan da haberiniz olsun.

  • mea maxima culpa  (30.07.14 15:31:38)