10 ağustos seçimleri

bu adamın seçilemeyeceğine (veya bir şekilde seçilmiş gibi gösterilmeyeceğine) hala inanan var mı ki? yani tutup da sandıktan ekmeleddinin (diğerine hiç değinmiyorum farkındaysan) çıkabileceğine inanan, bir şekilde bir şeyleri değiştirebileceğimizi hala düşünen birileri var mı? eğer varsa çok merak ediyorum nasıl buna inanabiliyorlar?

ha bi de ülke bitiyor galiba bu ağustos itibariyle, yenisini verecekler mi?

gayet çıkar gibime geliyor ya, ekmeleddin'in bile yobaz tayfadan oy alma ihtimali zor.

ülkeye gelince 10-20 seneye en azından büyük şehirlerde yaşlı nüfus azaldıkça dine inanan kesim sayısı büyük bir oranda azalacak. kendi arkadaş çevrem için konuşuyorum ki geniş bir çevre, yeni nesil ya ateist, ya agnostik yada ayıp olmasın müslüman'ı. belki o zaman işte bir şeyler değişecek. umudum 80'ler ve sonrası yani.

edit: gayet çıkar dediğim, tayyo çıkacak tabii ki birinci. biz yine de güzel insan ekmeleddin'e oyumuzu vicdanımızın rahatlığıyla vereceğiz.
  • ozzpwnz  (30.07.14 07:17:28 ~ 07:18:24)
Cikmadik candan umut kesilmez

  • Kreuzberg  (30.07.14 07:29:15)
@ozzpwnz valla ne yalan söyliyim, 10-20 yıl sonraki kuşağa güvenecek kadar vaktimiz kaldığını düşünmüyorum ben. o bahsettiğin insanlar kaçacak veya kaçmak zorunda bırakılacak ülkeden gibi geliyor artık ciddi ciddi (bkz. iran). çok zor durumdayız bence.

  • in vino veritas  (30.07.14 07:41:19)
safımız belli olsun be yeğen. bu köyden yeni gelmiş, şark kurnazı zihniyetin gitmesi gerek. safımız belli olsun. öte yandan ihsan ekmeloğlu'nun kaybetse de bu yoldan vazgeçeceğini düşünmüyorum.

  • fagus orientalis  (30.07.14 09:09:20)
@fagus
Kim kim? Ihsan ekmeloglu mu? Ahahah

  • dafuq  (30.07.14 10:24:49)
tayyo cikacak tabii ki, cikmasa bile yine hileyle hurdayla kesin cikar 1. Keske secimler icin de bi sinav yapilsa, belli bi birikimi olanlar ya da ne bileyim belli bi egitim seviyesi olanlar sadece oy kullanabilse.

  • barbara herhalde barbara manken olan  (30.07.14 11:19:22)
ne yapıp edip melih gökçek'e seçimi kaybettirmedi bu adamlar, erdoğan'a mı kaybettirecekler.

  • godoy  (30.07.14 11:34:14)
tayyip erdoğan'ın çıkacağı aşikar. ilk turda bile alabilir. anketlerde chp seçmenin bir bölümünün seçimi boykot edeceği, mhp seçmenin bir bölümünün ise ekmelledin ihsanoğlu yerine tayyip erdoğan'a oy vereceği çıkmış. karşı çıktığım anlaşılmasın ama çatı adaylığın belki de en büyük dezavantajı bu tip fireler.

  • hayley williams ile evlenecek genc  (30.07.14 11:48:13)
yahu bu adamın seçilemeyeceğini başta kk ve devlet bahçeli biliyor zaten.
daha adam hala chp ve mhp kitlesini sandığa çekme peşinde.

bu arada evet 10 ağustos da eski türkiye bitiyor. ve yenisi verilecek.
  • ne nicki be  (30.07.14 11:53:17)