Vodka Kokteyl

favorileriniz ? nedenleri ?

absolute raspberry ve dimes kırmızı..

  • dambil  (30.06.09 01:00:39)
vodka+schweppes bitter lemon

eklemekte fayda var:

rakı rulz :)
  • kirk karaktere sigmayacak adam  (30.06.09 01:10:41)
- buzlukta bekleterek sek olarak
- tonik ve biraz taze limon suyu
- schweppes mandalinayla
- taze nar suyuyla
  • vogue  (30.06.09 01:33:59)
russian white miydi neydi, o da hostur kokteyl olarak. kahve likoru, votka, sut ve buz ile yapiliyor ;) the big lebowski de vardi hatirlarsan

  • enedwaith  (30.06.09 02:28:59)
@enedwaith white russian o :)

bir sürahiye nestea böğürtlen+ vişne suyu+ absolut+ 2-3 tane küp şeker.
  • fortisvita  (30.06.09 03:16:38 ~ 03:17:03)
bir de mesela pi'de apple mojito'yu smirnoff green apple ile yapıyolar, güzel de oluyor ama uğraştırır tabi.

  • fortisvita  (30.06.09 03:18:07)
bloody mary, acılı olması.

  • el magico  (30.06.09 08:57:40)
@enedwaith

ona bir de kahlua lazım malesef. varsa affedilmeden içilmeli tabi o ayrı.
  • tai  (30.06.09 10:20:58)
votka+redbull ya da votka+fındık likörü

  • i am 6 do you wanna be 9  (30.06.09 11:20:20)
kahve yapmak, icine yaparken bir iki cay kasigi bogurtlen receli ya da (sahicisinden) bal damlatmak, olduktan sonra hafif iliyinca buz kalibina dokmek buzluga koymak, donduktan sonra ortaya cikan mukemmel karisim-kalibini onceden redbullanmis votkanin icine yavasca birakmak...

  • gunlerin kopegi  (30.06.09 11:36:27)
  • alkolik imam  (30.06.09 12:32:53)
Vodka bardagina...

Kirik buz , vodka (ben yesil elma aromali kullaniyorum , blagoff marka) , yesil elma suyu , bir dilim yesil elma. İcine biraz limon suyu.

Kirik buz , vodka (ruski standart veya nemiroff) , martini extra dry , nar suyu.
  • kakoy  (30.06.09 14:51:21)
binboa vodka satsuma, yedigün bodrum madalinası ve cappy sarı meyveler meyve suyu alınır. (Reklam gibi oldu, komisyon mu istesem firmalardan!?)
Uzun ince bir bardağa (rakı kadehi de olur) 1/3 votka, 1/3 meyve suyu 1/3 yedigün koyulur. buz ilave edilir ve üzerine taze nane yaprağı koyularak servis yapılır.(varsa karıştırma çubuğu veya pipet de koyun bardağa) çok leziz olduğu için de içerken dikkat edilir, zom olunmaz!

edit: binboa vodka satsuma nedir diyenler için geliyor:
arsiv.sabah.com.tr
votkadan nefret etmeme rağmen sanırım bu kokteylden 6 ya da 7 bardak içmişim!kesinlikle çok leziz ve bu sıcaklarda hafif ekşimsi bayıltmayan bir tat oluyor.evet,günün gerisini hala hatırlamıyorum :)
  • balik kraker  (30.06.09 15:26:34 ~ 15:28:04)