Maaş ile çalısmak

Maaş ile çalısarak alınabilecek maksimum ücret nedir ? Çevrenizdeki insanların maaşları,yaşları ve ne iş yaptığını yazar mısınız ?

Genel intiba maaş ile çok para alınamaycağı standart üniversite mezunu maks 5 ile 10 bin arasında maaş alınabileceği..

Türkiye'de ayda 50 - 100 bin tl gibi rakamlarda maaş alan bir çok çalışan var. Üstelik küçük sayılabilecek bir ilde yaşıyorum burada bile 25 bin tl'yi bulan maaşlar söz konusu. Eğer maaşlı bir işte ne kadar para kazanılabilir konusunda kafa yoruyorsanız işin tek boyutunun maaş olmadığı bazı işlerin getireceği imkanların gelecekte çok para kazandırabileceğini hatırlatmak isterim.

  • creepy  (27.07.14 02:59:25)
65.000 TL alan biliyorum. Dünya rekoru 2.000.000$ imiş.

  • grgn  (27.07.14 03:53:39)
çalıştığım şirketlerden birinin CEO'su 30 milyon dolar yıllık maaş ve bunun üstüne ikramiye ve hisse senedi v.s. alıyodu. alsın lan, 40 senedir çalışıyodu o şirkette.

  • compadrito  (27.07.14 06:10:33)
Arkadaşlar ben ceo dan bahsetmiyorum.Standart ortalama ünv mezunu tıp hukuk maliye fizik vb kişilerde olur ..

  • lawist  (27.07.14 09:49:00)
dunyanin en buyuk(lerinden birini diyelim de belli olmasin) bir ilac firmasindan calistim, database'e de erisimim vardi. tabi maaslari kontrol ederdik hep. simdi 2009-2010 yilindan maaslari soyluyorum:

genel mudur: 35 bin tl
direktorler (finansci en fazla): 20 bin tl
departman mudurleri: 10-12 bin tl (genelde 12)
5 senelik calisanlar: 5-7 bin tl
1 senelik yeni mezun cocuklar: 3-4 bin tl

bu maaslari alanlarin %80i robert+bogazici+us master seklindeki elemanlar, geri kalanlarin tamami bogazii, itu, sabanci, koc + us master seklindeydi.
  • no christ requires  (27.07.14 11:23:38)
Ortalama 3 bindir. 1,5-2 alanda olur, 10-15 de olur. Altı ve üstü de çok istisnadır.

  • nereye bu gidis  (27.07.14 11:54:34)
o zaman tespit kısmen doğru .

  • lawist  (27.07.14 11:56:17)
teyzem. kimya mühendisi. 49 yaşında. dişiyle tırnağıyla yığınla sınava girip türkiye ar-ge müdürlüğüne yükseldi. 4o bin gibi bir rakam söylemişti.

  • harekatamiri  (27.07.14 12:13:06)
Nikesh Arora var, maas + prim + hisse senedi olarak senelik 50 milyon dolar civari odeme aliyor.

  • crown  (27.07.14 13:07:35)