Yunan Bankasına Euro transferi !!!

arkadaşlar bir yunan bankasına acil para transferi yapmam lazım !

Piraeus Bank
GR85 XXXX XXXX XXXX XXXX XXXX XXX IBAN Kodu

ama nasıl yapacağım hiçbir fikrim yok. bugün tüm bankalar kapalı zaten benim euro hesabım da yok.

maaşımı halkbankasından alıyorum ordan yapabilir miyim internet bankacılığıyla, ama bildiğiniz tl hesabı yani maaş hesabı

bir yol gösterebilecek olan var mı :(((

açık bir banka buldum sanırım, oraya gidip euro hesabı açtırıp para transferi yaptırsam ?? mantıklı değil mi

  • she is a lady  (26.07.14 18:57:49)
iş bank ve garanti para transfer ücreti ucuzdur. en fazla 25 lira gibiyi. halk bankasına bakmalısın.
diğer yandan acil diye bir şey yok. malum bayram tatili. senin işlem perşembe günü yapılır. şu an sadece talimat alınır. perşembe üstüne 3 gün valör koy, tahmini 5-6 ağustosta gider gibi tahmin ediyorum.
western union, Money gram, araştırın bi bakalım ne olacak? belki paypal çözüm olur.
  • cliquot  (26.07.14 19:49:05)
Garantide Euro hesabım var birkaç gün önce açılmıştı.

Ama müşteri temsilcileri hesaba swift tanımlamaya yetkiliymiş onlar da yokmuş; yapamayacaklarını söylediler.

444 0 333'ü arayacakmışım, hesabı tanımlatacakmışım internet bankacılığı için. Ondan sonra netten swift yapabilirmişim.

Ama benim pek ümidim yok telefona kimse bakmaz bu tatil döneminde :(((
  • she is a lady  (26.07.14 19:51:32)
Alo Garanti hangi saatlerde çalışıyor bilen var mı

  • she is a lady  (26.07.14 19:53:24)
cliquot güzel açıklamış aslında. tatil nedeniyle bankalar perşembe günü işlemini yapacak. internet şubesi kullanman durumu değiştirmez. swift mesajının onaylanması gerek ve bu sistemce otomatik yapılan bir şey değil. bir de bireysel müşterisin aynı gün valörlü işlem yaptıramazsın. en erken 4 ağustos'ta karşı hesapta olur para.

bankacılık sektörü dışındaki alternatiflere yönel. (paypal, moneygram vs.)
  • heratsily  (26.07.14 20:02:34 ~ 20.01.18 19:43:57)