Hesabı olunan bankaya adres değişikliği bildirimi

Şimdi bir bankada hesabımız var diyelim. Bankaya kayıtlı olan adresimiz(ekstrelerin, banka mektuplarının geldiği adres) değiştirmek istediğimizde bunu internet şubeden ya da çağrı merkezinden direk kolayca değiştirip, güncelleyebiliyor muyuz? Yani adres değişimi yapmak kolay mı? Bir arkadaşım "kolay değil kardeşim öyle "proof of address" olan bir belge yani yeni adresine ait üstüne kayıtlı fatura, kira kontratı bilmemne bir şey göstermen lazım" diyor da. Türkiye'deki durum nasıl, bir Avrupa ülkesindeki (İtalya, İngiltere vs)durum nasıl? Teşekkürler

türkiyede yapı krediyi biliyorum bir tek. herhangi bir şubesine gidiyorsun yeni adresim telefonum mailim bu diyorsun değiştiriyorlar.

  • sta  (26.07.14 16:03:36)
ekstre gönderimi, kart teslimi gibi durumlar için internet ve telefon bankacılığından kolayca yapılabiliyor. banka mektupları vs. için de adrese dayalı kayıt sistemi sayesinde siz bankaya bildirmeseniz bile onlar sizi bulur zaten. avrupanın durumu hakkında bilgim yok..

  • calzoncillos  (26.07.14 16:06:58)
geçen yıl halkbank için hiç kolay değildi maalesef.

bankadan bir vesile ile aramışlardı, "bu arada isterseniz adres güncellemenizi yapalım" dediler (kapı no mu eksikmiş, öyle bişey vardı). ben de olur dedim, gerekli bilgileri verdim. ardından görevli demez mi, "mesai saatleri içinde bankamıza gelerek adınıza kayıtlı bi fatura bırakmanız gerekiyor". ben de bunun benim için zor olacağını, güncellemenin bence çok gerekli olmadığını (çünkü adresime bişey gelmiyou nihayetinde), geri almalarını söyledim. görevli de "bi ara bırakırsınız işte" vs diyip kapattı.

o günlerde izne mi çıkmıştım neyse, fırsatım oldu ve faturayı bıraktım. ama şubede kayıp olmuş sanırım, işleme geçirmemişler. sonra atm'den para mı çekicektim, internet şubesine mi girecektim, öyle bi zaman "adres güncelleme işleminiz tamamlanmadığından hizmet veremiyoruz" mesajı çıktı. acayip sinir oldum. hemen arayıp çemkirdim "fatura bildirme zorunluluğunu önceden söylemeden güncelleme yaptınız, şubede bi saat bekleyip fatura bıraktım, bi de kaybetmişsiniz" vs diye. sonra dediler "faturayı faks çekin". öyle çözmüştük sanrım..
  • manuel mandalina  (26.07.14 16:17:40)