hsbc mobil şifre internet bankacılık

dostlar, hsbc bankta ya şifre anahtarı yada mobil bank kurun diyordu.

on gündür android telefona bu mobil bankı kuramıyorum, şifre üreten bir şey sanırım bu.

şifre anahtarı nasıl alınır bilmiyorum.

alternatif bir yol var mı internet bankacılığında işlem yapmam gerekiyor.

çok teşekkürler.

şifre anahtarını hsbc'den sana göndermelerini isteyeceksin.
Ama şart değil, sms'le tek seferlik şifre ile girebilirsin. Çoğu işlemi bu şekilde yaptım ben.

  • cy7  (24.07.14 21:30:46)
yok sms şifre ile yapamazsın diyor internet bankacılığına girince iki yol varmış

şifre anahtarı için ne kadar ödüyoruz ?
  • zirveler  (24.07.14 21:35:26)
ben aldığımda bişey ödemedim ama şimdi durum ne bilmiyorum, hsbc çok değişti, şaka değil.
Bu arada bireysel internet bankacılığı mı, kurumsal mı?

  • cy7  (24.07.14 21:40:19)
hocam şimdi denedim internet bankacılığında kullanıcı kodu ve parola girdikten sonra sms şifre ile giriş kısmı çıkıyor.

  • cy7  (24.07.14 21:41:39)
bireysel.

bir kaç işlem yapacağım, bir kaç ay içinde hesabı kapatırım ama androide yükleyemedim.
  • zirveler  (24.07.14 21:41:50)
ilk defa işlem yapanlarda bir kısıtlama mı var acaba anlamadım ki

  • zirveler  (24.07.14 21:42:22)
kullanıcı kodu ve parolanı biliyorsan giriş yap, çıkan ekran aynı mı karşılaştıralım

  • cy7  (24.07.14 21:44:19)
EFT işlemi yapacağım şifrematik bunun için gerekli.

  • zirveler  (24.07.14 22:03:57)
eft'yi çok rahat yaparsın sms şifre ile

bakınız: www.hsbc.com.tr

Buraya da yazdım ki millet sevaplansın :)
  • cy7  (24.07.14 22:17:22)
daha önce kaydetmediği birine eft yapacaksa sms girişi kabul etmiyo maalesef. ben de aylarca rezil rüsva ipad uygulamasıyla cebelleştikten sonra elle tutulur şifre anahtarından istedim. para falan istemediler, adresime geldiydi. ama hsbc'ye son aylarda bir bokluklar oluyor. şubeleri ve atm'leri kapanıp duruyor, bir şeyler dönüyor bilmiyorum, isterler belki para :D

  • kül  (24.07.14 22:23:18)
@kül olabilir, dediğini denemedim
Ayrıca kül haklı arkadaşlar, hsbc kurumsal müşterilerinin çoğunu bırakmaya başladı zaten, sonu iyi değil gibi :)

  • cy7  (26.07.14 01:14:25)