Bakımlı erkek olmak

Sevgili duyurumun güzel kadınları, bakımlı erkekleri merhaba :)
Sorumu cevapsız bırakmazsanız sevinirim, doğaçlama soruyorum:

Bakımlı erkek sizin için ne anlama geliyor? Siz ya da erkek cinsinden olan sevgilileriniz hangi konularda kendilerine dikkat edip özen gösteriyorlar?

Ben şahsen giyimime elimden geldiğince dikkat ediyorum, kıldan tüyden yana şanslıyım, dişlerim konusunda hassasım bembeyazlar kendileri, parfüm dışarı çıkarken unutmazsam falan sıkıyorum. Sakal traşından sonra Garnier'in o üçlü maskesinden yapıyorum. hehe.

Bunlardan hariç saç traşı konusunda biraz şanssızım, iyi bir berber keşfedemedim İzmir'de. Saçlarım konusunda özensizim yani, elimle düzeltip geliyorum işe. Sizce bakımlı erkek kategorisine giriyor muyumdur? :)

Çok dikkat çeken bi tipim var sayılmaz. Sizce başka ne gibi şeyler yapabilirim? Spor yap, moda blogu oku'dan hariç yapıcı cevaplar verirseniz sevinirim.

Mutlu günler! :)

spor deme diyosun da spor en mühim. kas yap demiyorum da duruşundan bakışına kadar değiştiriyor insanı. kadın erkek herkese lafım.

  • shiranai  (24.07.14 14:49:26)
caps yok mu

  • yue  (24.07.14 14:51:02)
Tırnaklarınızı kesin.

  • angelus  (24.07.14 14:51:24)
kadınlar ter kokusu, duruma göre ağız kokusu ve beyaz çoraptan yana takıklar..

yoksa emin ol saçın yattığı taraf pek umurlarında değil gibi.
  • monreve  (24.07.14 14:54:06)
bakımlı olmak demek temiz olmak demektir, tepeden tırnağa.

  • rock n roll  (24.07.14 14:56:40)
kulak içi burun kılı ve ayak parmaklarına dikkat et en önemlileri bence

  • heee  (24.07.14 14:58:03)
spor yapıyorum. dişlerimi her gün mutlaka fırçalarım. sigara ve alkol kullanmıyorum. yaz kış her gün mutlaka duş alırım. aynı çamaşırı iki gün giymem. çok kıllı/tüylü bir erkek değilim. koltuk altı vs uzun tutmam. sakallıyım ama. saçım çok cins olduğu için her gün fön çekiyorum. çekmek zorunda kalıyorum. bunu bakımdan saymam gerçi çünkü istemediğim mecbur olduğum bir şey. deodorant & parfüm kullanıyorum. uzun tırnak sevmem. fazla uzatmadan keserim. ayakkabılarımı temiz tutarım. benim yaptıklarım bunlar. aklıma bir şey gelirse eklerim.

  • oraletarya  (24.07.14 14:58:49)
Erkekte bakımlı olmak demek temiz olmak demektir, maske, bakım kremi filan bence gereksiz. Extra bir şeyler yapmak istiyorsan spor yap, daha fit durursun.

  • elikası  (24.07.14 14:59:37)
@angelus Tırnaklarıma da dikkat ediyorum tabii ki.

@shiranai 183 boyundayım ama az zayıfcayım, yakın zamandır yüzmeye gidiyorum spor olsun diye.

@monreve beyaz çorabım yok, dişten yana küçükken çektiğim için fırçama/macunuma dikkat ediyorum, dişlerim de eh düzgün ve beyazlar ^^

@heee vücudumda pek kıl yok zira burnumda ve kulağımda da yok (:

Saç da çok önemli değil mi? Başka başka?? :)
  • bana da mi lolo  (24.07.14 15:00:36 ~ 15:02:10)
En onemli sey, bence koku. Koku yaa koku. Direk bi insanin kalitesini belli ediyor. Bende hastalik var ya da koku konusunda. Takintiliyim. En ufak bi agiz kokusu, ter kokusu her seyi bitiriyor.

Fresh kokmasi onemli. tirnaklar cok onemli. Uzun olmamali. Pis olmamali. Corap ve ayaginin kokmamasi onemli. Ayakkabi temizligi onemli. Kiyafetleri de kokmasin.

Bu kadar yeterli. -.-
  • barbara herhalde barbara manken olan  (24.07.14 15:07:44)
gusül ?

yok lan ne gusülü bak bakımlı erkek budur. www.youtube.com
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (24.07.14 15:09:05)
temizlikten bahsetmiyorum, zaten yazılmış.
yanı sıra; saçına göre şampuan alan, cildini bilen, yani kuru mu yağlı mı ne tipte bir cildi var bunun farkında olan, ihtiyacı varsa buna yönelik ürünler kullanan bir erkek aklıma geliyor bakımlı deyince. güneş koruyucu da kullanmalı ayrıca. bilinçli bir bakımlılık gerekli yani :)

  • icemint  (24.07.14 15:09:48)
@minik donut canavari traştan sonra garnier'in o üçü bi aradasını kullanıyorum, yumuş yumuş oluyo suratım :D

Alkol, sigaram da yok. Burun, kulak, döşü kıllarım yok. Dışarıda pırıl pırıl babayiğitleri görüyorum böyle kremdir, maskedir özellikle yaptığınız şeyler yok mu?
  • bana da mi lolo  (24.07.14 15:10:13)
bence de asıl kriter temiz olmak olmalı. sonrasında da imkanların yettiği ölçüde az çok uyumlu giyinmek işin ekstrası olabilir.

dişler,tırnaklar,saç yağı ve kepeği ile ayakkabılar kritik noktalar.
  • dahili meddah  (24.07.14 15:14:15)
ter kokmaması
dişlerin temiz olması
günlük duş
parfüm (ki birçok kadın için zaaf noktası olabiliyor)
benim için kesinlikle ense tıraşı
  • dessy  (24.07.14 15:15:21)
bence bir de en azından hafif spor. kolları hafif de olsa kaslı olmalı bir erkeğin.

  • dessy  (24.07.14 15:15:45)
ısmarlama olmuş yine. he, dessy sepete ekle seçeneğimiz mevcut hepimizin, mesela beni aldığın zaman yanında hediyesi var, özel zevklerine göre modifiye edebiliyorsun, fiyat biraz uçuyor elbette,

ne vereyim ablalarıma?
  • devorgilla the gunslinger  (24.07.14 15:20:42)
kaşlarını alsın, şu boyda olsun, bu kiloda olsun diyoruz sanki.

temel bakım sadece erkeklerin değil insan olarak hepimizin dikkat etmesi gereken bir konu. nerede abartı var anlamadım?

ona dikkat etmediğimiz için zaten biz türkler maalesef yazları çok kokuyoruz. biriyle konuşurken ağız kokusundan kusma isteği, kulak içinden görünen kulak kirlerini vs. saymıyorum bile.
  • dessy  (24.07.14 15:24:28 ~ 15:26:33)
ekstra kas isteğiniz temel bakıma girmiyor sayın dessy. ısmarlama bir şey oluyor o. ayırdına varmanızı isterim.

yoksa hepimiz isteriz temiz toplum:)
  • devorgilla the gunslinger  (24.07.14 15:30:28)
eh, orada da 'bence' dedim zaten. yani hayal kuruyorsak, izninle tam hayal kuralım :)

  • dessy  (24.07.14 16:08:48)
@dtg
nasıl birini istersiniz dememiş ki soruda.
"bakımlı erkek spor yapmalıdır" diyebilir biri. ya da "kaşını almayan erkeğe bakımlı demem" diyebilir bir diğeri.
o öylesini tercih edecek anlamına gelmiyor bu.
  • icemint  (24.07.14 16:19:20)
erkek bakımı konusunda güzel bir yazı

www.mserdark.com
  • corneillus  (04.02.15 14:06:48)