3 çeşit hap içmek

- valtrex 500mg (dudağımdaki uçuk için)
- cabral 400mg (elimdeki ağrı için)
- etol fort 400mg (her ikisi için)

İki gun arayla iki kez doktora gitmek zorunda kaldim. Simdi elimde bu ilaclar var. Hepsini sabah aksam tok karna icmem gerekiyor. Aklima takilan; bunlari art arda icersem bir sorun olur mu? Yoksa ilaçlar arasinda ne kadar vakit birakmaliyim?

prospektüsü iyice oku. diğer ilaçlarla etkileşimi diye bir bölüm olur. orada yazar. mesela bronşit olduğumda asetilsistein ve antibiyotik vermişlerdi. asetilsistein'in prospektüsünde "birlikte alındığında diğer ilaçların etkisini azaltır, en az 2 saat sonra kullanın" şeklinde bir uyarı vardı. dikkatlice oku.
ayrıca uçuk için beslenmeni düzene koy. git hemen bal pekmez ye, gölgede yürü, sağlam bir sofra kur adam akıllı yemeğini ye. sevdiğin bir arkadaşını ara ve telefonda 1 saat dedikodu yap. kendinden, ağrılarından, siyasetten değil, güzel şeylerden konuş...

  • cliquot  (24.07.14 09:53:52)
eczaneye sor prospektüsten bir şey anlamazsan.

  • inheritance  (24.07.14 09:59:29)
valla ağrın çok değilse etol fortu içmeyiver.

iki ağrı kesici fazla göründü gözüme.
  • siradisi00  (24.07.14 11:53:58)
valtrex- uçuk için- ağrı kesici değil
cabral- santral sinir sistemi ağrıları için
etol- ağrı kesici ve iltihap kurutucu
yukarıdaki bilgiler doğrultusunda ilgili sorun bitince o ilacı bırak. örneğin elindeki ağrı sinirsel olarak azaldığında cabral'ı bırak
  • baydemir  (24.07.14 14:57:36)