meyhanelerdeki beyaz peynir

pazarlardaki, marketlerdeki peynirlerin hiçbiri meyhane peynirleri kadar güzel değil. Meyhaneciler nerden buluyor o yumuşak, yağlı, tuzlu beyaz peynirleri?

istanbul-avrupa yakası-fındıkzade

alkolün etkisidir bence o kadar güzel hissetmeniz=) büyük marketlerde deneyerek bulabilirsiniz onun gibi bir peynir. tadına bakabiliyorsunuz açık peynirlerin..

  • dambil  (28.06.09 18:49:16)
rakıdır o rakı.

  • arigold  (28.06.09 18:50:30)
ayrıca astoria'da gurme market var; okko.

fiyatlar tuzludur ama orada milyon çeşit peynir tadabilirsin.
  • arigold  (28.06.09 19:19:49)
siz rakı diye esrar içmediğinize emin misiniz? benim içtiğim rakılar tad alma duyusunu pek değiştirmiyodu.

ama sorun şu; markette tadınca "ah evet bu" diyorum, eve getiriyorum alakası yok o peynirle.
  • hayali arkadaş  (28.06.09 19:39:03)
ezine koyun-inek karışık peyniri. yalnız koyun sütü oranı daha fazla olacak.

  • egilincecataligozukmeyenentelmuslukcu  (28.06.09 19:54:41)
doğru cevap verilmiş ama tekrarlayayım, kesinlikle koyun peyniri. rengi hafif sararmış olanları daha iyidir. marketlerde de bulunur ama peynircilerde daha kalitelisini bulabilirsin.

  • gaia  (29.06.09 00:27:23)
kırklareli peyniri alın, yarım yağlı ya da karışık :)
kızılelma caddesindeki itimata (kapanmadıysa) bi sorun.

  • aithra  (29.06.09 11:00:46)
markalı, paketli peynirlerde pek bulunmuyor. bakkal peynirinden şaşmam.

  • cereal killer  (29.06.09 11:26:54)
markalı ambalajlı peynirlerde o tadı bulamzsın. hepsi fabrika ürünü oldugunda ya süt tozu içerikli ya da yagı alınmıs sütten imal edilmekte. 15-20 kiloluk tenekelerde mandıra peynirleri satılır ki bunlarda zaten restoranlara özel getirilir cogu. piyasa da bulmak oldukca güz. ama tam yaglı ezine peynirinde o tadı biraz yakalayabilirsin

  • h.roark  (07.07.09 21:07:32)