Yetişkin yüzme kurslarına giden var mı?

Dünkü duyurum üzerine sorayım istedim: www.eksiduyuru.com

Önümüzdeki ay Hırvatistan sahillerinde olacağız, arkadaş gaza getirdi baya gidene kadar öğren, beraber yüzeriz işte diye.

Ama ben çok utanıyorum :( Yani tek başıma olmaktan çok utanıyorum. Orada insanlar komik komik yüzmeye çalışacak, ben de onlardan biri olacam. Kaldı ki bikini giymeyi utanıyorum, ilk bikinimi alacam, bir de tanımadığım etmediğim insanlarla yüzmeyi öğreneceğim.

Var mı giden, eden? Deneyimlerinizi alabilir miyim? Gitsem hemen 1 ayda öğrenir miyim?

Edit: Özel kurslar da varmış ama onlar da pahalı.

1 ayda öğrenemezsin ama yine de temel şeyleri öğrenirsin, git bence.
ayrıca komik yüzme çalışması olmuyor, hocanın söylediği hareketleri yapacaksınız pilates dersi gibi düşün.

ama bikini ile yüzme kursunda rahat edemezsin yüzücü mayosu olsa daha iyi ama denizde bikini giy tabi ne utanıyosun:)
  • neferkitty  (23.07.14 12:26:04 ~ 12:27:02)
normal bir havuz veya denizde bir arkadaşın tarafından eğitim almayı deneyebilirsin kursa gitmeye utanıyorsan. bir de önerim denizde deneyeceksen başlarken palet ile yüzmeyi dene zaten hiç bir şey yapmasan da paletlerle uçar gidersin ben küçükken öyle başlamıştım

  • joy stick  (23.07.14 12:26:30)
yüzme kursunda yüzücü mayosu giyiliyor. fiyatlarını duyunca bikiniye sarılabilirsiniz.

  • manuel mandalina  (23.07.14 12:27:22)
bana hiçbir arkadaşım öğretmeyi beceremedi bugüne kadar, joy stick :(

  • dessy  (23.07.14 12:27:23)
yüzmeyi arkadaşınızdan öğrenemezsiniz zaten, teknik yüzme bildiğimiz tahta ile vs sistemli şekilde öğrenilir.

suda ilerlersin, kulaç atarsın ama düzgün tekniği kursta öğrenilir o da parça parça, ayak, kol, kulaç, nefes ve tüm vücut sonra stiller olmak üzere level atlar gibi gidilir.
arkadaşınız da eğer 4-5 ay bu şekilde sistemli öğretirse öğretebilir elbet ama her zaman diyorum : kursa gidin.
  • neferkitty  (23.07.14 12:29:10)
arkadaşlarında sıkıntı varmış o zaman :/ ya da fazla korkuyorsun paleti ciddi ciddi düşün derim ayağını iki kere salladın mı zaten yüzebildiğini göreceksin

  • joy stick  (23.07.14 12:29:42)
peki aramızda bu kurslara giden var mı ki?

  • dessy  (23.07.14 12:32:58)
ben kursta öğrendim ama o zaman 13 yaşında idim. sonrasında 2,5 sene lisanslı yüzdüm.
yan kulvarda yetişkinlerin kursları olduğu günler oluyordu ,bizimkinden hiçbir farkı olmuyordu öyle söyleyeyim.

  • neferkitty  (23.07.14 12:34:20)
ben gitmiştim zamanında. nerde oturuyorsun?

  • sta  (23.07.14 12:35:19)
bir de özel kursa para bayma, grup kursunda daha iyi gaza gelirsin.

  • neferkitty  (23.07.14 12:35:35)
istanbul anadolu yakasındayım ben.

  • dessy  (23.07.14 12:36:04)
yarı olimpik havuzda 45 dk durmadan yüzmeyeceksen, denize girip çıkacaksan çok teknik öğrenmene şimdilik gerek yok, 2-3 günde çözersin su üzerinde kalma, kulaç atma işini. ben çocukken bir anda fırtına çıkmıştı, canımı kurtarmak için kıyıya yüzerek öğrenmiştim :)

  • r_u_h  (23.07.14 12:40:47)
reklam yapmak istemem ama muhabbeti yerinde iyi bi arkadaşım var. keyifli zaman geçirip öğrenebileceğinizi düşünüyorum. yetişkinler için hem özel hem de grup dersleri oluyor. (anadolu yakasında)

www.gokceyildiz.com
  • emininsel  (23.07.14 12:41:05 ~ 12:41:38)
üzgünüm emininsel, duyuruda da belirttiğim gibi özel kursları ücretinden dolayı düşünmüyorum.

  • dessy  (23.07.14 12:42:41)
  • merhum  (23.07.14 12:55:40)
annem gitmişti.
su üstünde durmayı biliyordu ama böyle kulaçlı falan yüzemiyordu.
bir de başını suyun altına sokamıyordu. bunları geliştirmek için gitti.
hiç utanılacak bir şey yok.
zaten 2 güne öğrenirsin su üstünde durmayı. sonrasında teknik kısmında da öğrendiğin kadarı kar olur.

annem mesela kafayı hala sokamaz su altına. hatta kurstaki hoca en son vazgeçip "tamam boş verin siz bildiğiniz gibi yüzün" demişti :D
ama kulaç falan atma olayları gelişti. 1 ay kadar gitmişti.

git yani mutlaka.
  • icemint  (23.07.14 13:03:30)
tek başına olmayacaksın, hatta istersen gideceğin kurstaki kimseyi bir daha görmeyeceksin. gözünü karart, git.

  • zgrydn  (23.07.14 13:16:52)
bisiklet kullanmak mı zor, yüzmek mi peki? :D hani ona göre bir şeyler oturtayım kafamda.

bir de utangaçlığımı yenmek için iki bira çakıp gitsem olur mu? :P
  • dessy  (23.07.14 13:27:26)
dessy merak etme kursa giden herkes öğrenmeye gidiyor:)
dolayısı ile utanmana sıkılmana gerek yok.

not: yüzme biliyorum, bisiklete binemiyorum:)
  • hatunun biri  (23.07.14 13:36:00)
online.bauhaus.com.tr bunların kırmızısı falan var, giy öyle yüz. üç senedir ayağımın basmadığı yere gidemeyen ben şunu giydim denizde halay çektim.
www.jet-roi.com bunlar da konu mankeni olsun sana.
ayrıca sonraki soruna istinaden: bisiklet daha kolay :) bira falan çakıp da gitme sakın a.
  • rencideedipadivar  (23.07.14 13:39:45)
ne pahalisi ya.
teke tek yuzme kursu al.
10 saat falan mi ne oluyor.
2 haftaya yay onu
zaten 6.7 den sonra ogrenirsin.
  • kutsalbok  (23.07.14 13:39:56)
eh? 700 tl falan diyor aylık kurs ücretleri. ödeyeceksen giderim tabii kutsalbok :D

  • dessy  (23.07.14 13:43:34)
Ben kendimi bildim bileli yüzebiliyorum. Öyle boy geçme korkusu olmadan etmeden dalıyorum. Ama hep gördüğüm duyduğum kadarıyla yüzerdim. Bu sene dedim işin tekniğini öğreneyim. Kursa bi aylık yazıldım. İlk derse gittim. Hoca yüzme biliyorum desem de seviyemi görmek için suda nefes vermeyi ayak çırpmayı kulaç atmayı köpükle gitmeyi falan tek teek yaptırdı. Tabii kursta on kişi olduğu için ben bana şimdi şunu yap diyene kadar boş boş yüzdüm. Neyse sıra işin tekniğine gelince na şöyşe yüzücen dedi bi kere gösterdi gitti. Gerisi tamamen pratik, onu oturtmaktı. Öyle olunca da bi daha gitmedim kursa. Ama kursta gelenlerden bikaçıyla konuştmuştum gayet sıfırdan başlayıp yüzmeyi öğrenmişlerdi. En büyük dertleri güvenmemeleriydi. Yüzüyorum ama asla boyumu geçen yere gitmem falan diyen birisini gaza getirdim hath gel yüzelim bir şey olmaz diye, kadın baya kurbağa oldu çıktı çıpı çıpı yüzdü.
Hiç yüzmeyi bilmiyorsan kursun çok faydası olur bence, kasılmana da gerek yok eğlenceliydi açıkçası o ortam. Cesaret güven pratik her şey hallolur oh.

  • okuyamıyom ben ya  (23.07.14 13:54:55)