Tek kullanımlık Vileda (gibi bişey)

selamlar,

var mı böyle bir ürün piyasada? google'da aramaya çalıştım ama abuk subuk yerlere çıktım, geri buraya döndüm o yüzden.

istediğim şey, çok vaktim yokken, kova ile falan uğraşmayıp, vileda gibi saplı paspasımsı bişeyle, viledanın yaptığına yakın temizlik yapmak.

hani ucuna kalın ve geniş ıslak mendil takılı sopa düşünün, onun gibi bişey. sonra o altındaki kağıt parçası atılabilir, ya da yıkanabilir.

var mı? hı? var deyin! (yoksa var demeyin!)

öyle bir şey varsa da tek vileda bezini yıkayıp etmeden tüm evi silmek mümkün olmaz bu bir. ayrıca çok da çevre dostu bir ürün olmaz bu da iki. *grumpymodeon*

  • dessy  (23.07.14 11:24:29)
bu sete kullan at bezlerini takıp kullanıyorsun
solutions.3m.com.tr

fiyatı da şöyle

www.sanalmarket.com.tr
  • sirena  (23.07.14 11:24:58 ~ 11:26:10)
@dessy, işte bunlar hep üşengeçlik. dün gece temizlik yaparken o kadar üşendim ki, aklıma böyle böyle fikirler geldi :D

3M de pahalıymış sanki biraz.
  • loveinaflipbook  (23.07.14 11:36:09)
yedek bezleri ucuz ama ilk paket biraz pahalı gibi evet

  • sirena  (23.07.14 11:38:18)
parex'in vardı, migros bedava veriyordu 50 tl'lik alışverişe, almıştım üç beş ama kullanmadım hiç. vileda rules!

  • [silinmiş]  (23.07.14 11:49:32)
ya var böyle birşey ve kendini temiz sanan insanların kullandığı o iğrenç viledalardan daha hijyenik. paspas kısmı çıkarılıp yıkanabiliyor. öyle fantazi kullan at birşey değil..

adını unuttum, klasik bir vileda sopasından daha pahalı olabilir ama daha sağlam zaten. normal marketlerde bulamayabilirsin, çok çeşit satan yerlerde veya temizlik firmalarına satış yapan yerlerde olabilir. aletin paspas kısmı dikdörtgen plastik, ikiye bükülebiliyor bir düğmemsi şeyle. o plastik kısma iki ucu cep gibi dikilmiş dikdörtgen paspası takıyorsun. işin bitince plastik kısmın üstündeki yere basıp plastik kısmı katlamak suretiyle çıkarıp makinede bir güzel yıkıyorsun paspası. mis gibi!
  • warrior princess  (23.07.14 13:09:18)
budur: images.gittigidiyor.com

bunun mikrofiber vs. daha afili modelleri var ama bence en iyisi bu tarz pamuklu paspaslar, yıkanmaya çamaşır suyuna falan dayanıklı..

urun.gittigidiyor.com
  • warrior princess  (23.07.14 13:16:18)
Ek olarak belirteyim, ben bildiğimiz klasik vileda sapını makineye atıp yıkayabilirim. warrior princess'in yazısından sonra belirteyim istedim.

  • dessy  (23.07.14 14:36:38)